Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Plakat akcji Umów się nie czekaj zachęcający do rezerwacji wizyty.

Szanowni Klienci Poznańskiego Centrum Świadczeń

W związku rozpoczęciem od dnia 1 sierpnia 2017 roku sezonu przyjmowania wniosków o:

  • Świadczenia wychowawcze (500+)
  • Świadczenia alimentacyjne
  • Świadczenia rodzinne
  • Stypendia szkolne

oraz w trosce o zapewnienie Państwu najwyższych standardów obsługi klienta zachęcamy do rezerwacji wizyty w Centrum w dogodnym dla Państwa terminie.

Rezerwacji wizyty można dokonać telefonicznie pod numerem telefonu 61 646 33 44 lub za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie www.pcs-poznan.pl.

Zarezerwowanie wizyty na konkretny termin zapewni płynność obsługi klientów oraz umożliwi złożenie wniosku bez konieczności oczekiwania w kolejce. Jest to szczególnie ważne z uwagi na fakt, iż w okresie od sierpnia do listopada będzie można wnioskować o świadczenia na nowy czasookres. Szacujemy, iż w tym okresie w siedzibie Centrum może pojawić się nawet 80 tysięcy klientów.

Dnia 19 czerwca 2017 r. rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Poznaniu”. Formularze Zgłoszeniowe można składać do 31 października 2017 r. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt skierowany jest do mieszkańców Poznania, posiadających meldunek w Poznaniu a nieposiadających dostępu do Internetu w domu oraz zaliczających się do jednej z poniższych grup docelowych:

  1. Gospodarstw domowych spełniających kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej lub świadczeń rodzinnych;
  2. Dzieci i młodzieży uczącej się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych, typowana do otrzymania wsparcia we współpracy ze szkołą oraz/lub z ośrodkami pomocy społecznej;
  3. Osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym;
  4. Rodzin zastępczych;
  5. Rodzinnych domów dziecka;
  6. Samotnych rodziców spełniających kryterium dochodowe określone w ustawie o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej projektu.

Pracownicy Poznańskiego Centrum Świadczeń w trakcie Festynu Rodzinnego na Ostrowie Tumskim.

Szanowni Klienci,

Dziś możesz nas spotkać w trakcie Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego na Ostrowie Tumskim.

Zapraszamy

Szanowni Klienci,

Pracownicy Poznańskiego Centrum Świadczeń czekają na Was w trakcie Drzwi Otwartych. Możesz nas odwiedzić do godziny 14:00 w siedzibach przy ul. Wszystkich Świętych 1, ul. Stanisława Małachowskiego 10 oraz ul. Franciszka Ratajczaka 44.

Dla najmłodszych przygotowalismy wiele atrakcji.

Zapraszamy!

Drzwi Otwarte Poznańskiego Centrum Świadczeń

Forum Wymiany Doświadczeń

W dniach 25-26 maja 2017 r,. z inicjatywy Poznańskiego Centrum Świadczeń odbyło się Forum Wymiany Doświadczeń samorządowych jednostek organizacyjnych realizujących zadania z zakresu zabezpieczenia społecznego.

Gościem spotkania był Pan Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Pan Grzegorz Jatkowski z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pani Monika Donke – Cieślewicz, Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dziś w Poznańskim Centrum Świadczeń gościliśmy przedstawicieli Częstochowskiego Centrum Świadczeń. W ramach wizyty studyjnej dzieliliśmy się informacjami o organizacji pracy jednostki, podziale zadań oraz rozwiązaniach ukierunkowanych na sprawną obsługę mieszkańców.

Goście z Częstochowskiego Centrum Świadczeń

Dane teleadresowe

Telefon61 646 33 44

Faks61 878 48 11

Adres poczty elektronicznejswiadczenia[at]pcs-poznan.pl
Do pobrania
Ikona TXT polityki prywatnościPolityka prywatności

Ikona TXT dostępnośćDostępność

Licznik odwiedzin

NEWSLETTER

Wiadomość w formacie HTML z grafikami (zaznacz), czy jako zwykły tekst (odznacz)?
Joomla Extensions powered by Joobi