Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Drzwi otwarte w PCŚ – 30.05.2020

Pan Grzegorz Karolczyk – Dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń

Dzień Dobry, witam serdecznie w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1.
Historia budynku przed którym się znajdujemy sięga pierwszej połowy XIX wieku. Budynek powstał na potrzeby szkoły elementarnej i celom edukacyjnym służył, aż do roku 2004. W okresie średniowiecza w miejscu budynku znajdował się kościół oraz cmentarz.
Od 2007 roku w budynku mieści się Poznańskie Centrum Świadczeń, które świadczy pomoc mieszkańcom Poznania.
Zapraszam do środka

Pani Karolina Braszak – Kierownik Działu Obsługi Klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń

W Poznańskim Centrum Świadczeń mieszkańcy Poznania wychowujący dzieci mogą złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ , świadczenie Dobry Start 300 +, stypendia szkolne oraz zasiłek rodzinny z dodatkami.
Opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą ubiegać się o świadczenia opiekuńcze, a osoby, które mają zasądzone alimenty, których nie otrzymują maja możliwość wnioskowania o świadczenia alimentacyjne.
W ofercie Centrum są również świadczenia związane z pomocą w utrzymaniu mieszkania takie jak dodatek mieszkaniowy, dodatek energetyczny oraz obniżka czynszu. Poznańscy Seniorzy mogą odebrać tutaj Poznańską Złotą Kartę, a Rodziny z co najmniej trojgiem dzieci zawnioskować o Kartę Dużej Rodziny. Również w Centrum można odebrać wyprawkę dla gzubka.
Centrum w czasie epidemii koronawirusa jest otwarte dla klientów jednakże Klient po wejściu do budynku, a przed załatwieniem sprawy zobowiązany jest zdezynfekować dłonie, założyć rękawiczki oraz mieć zasłonięte usta i nos. Należy również pamiętać o zachowaniu co najmniej 1,5 m dystansu pomiędzy osobami znajdującymi się w sali obsługi klienta.

Pan Damian Napierała – Zastępca Dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń

W ciągu roku do Poznańskiego Centrum Świadczeń składanych jest prawie 150 tysięcy wniosków o przyznanie różnego rodzaju świadczeń. Każdy wniosek klienta tworzy akta sprawy, których w Centrum mamy już prawie 2 kilometry.
Wsparciem finansowym Centrum objętych jest ponad 75 tysięcy poznańskich rodzin do których tylko w roku 2019 przekazano ponad 506 milionów zł.
Według danych statystycznych w Poznaniu mieszka ok 540 000 osób. W bazie Poznańskiego Centrum Świadczeń w roku 2019 było 160 000osób zatem ponad 30 % osób zamieszkałych w Poznaniu objęta jest pośrednio lub bezpośrednio wypłacanymi świadczeniami.
Oferta Poznańskiego Centrum Świadczeń dostępna jest na stronie internetowej Centrum pod adresem: www.pcs-poznan.pl. Informacje udzielane są również telefonicznie przez pracowników Biura Poznań Kontakt pod numerem telefonu 646 33 44. Dla klientów centrum przygotowano również przewodnik po świadczeniach dostępny w punktach obsługi Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Pani Urszula Mańkowska – Zastępca Dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń

A na koniec naszego spotkania zapraszam do tajemniczego miejsca w Poznańskim Centrum Świadczeń, które na co dzień jest niedostępnie dla klientów Centrum. Znajdujemy się w piwnicy budynku przy ul. Wszystkich Świętych przed nami … No właśnie co ?


Dla pierwszych trzech osób, które prześlą prawidłową odpowiedz na pytanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przygotowano upominki.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że od 1 czerwca 2020 r. wznowiona zostaje bezpośrednia obsługa klienta w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. F. Ratajczaka 44.

W Centrum będzie można odebrać Kartę Dużej Rodziny oraz uzyskać informację na temat oferty Miasta Poznania skierowanej do poznańskich rodzin. Warsztaty tak, jak do tej pory będą odbywały się online.

Z uwagi na trwający stan epidemii klient przychodzący do CIR zobowiązany jest zdezynfekować dłonie i założyć rękawiczki oraz mieć zasłonięte usta i nos. Należy również pamiętać o zachowaniu co najmniej 1,5 m dystansu pomiędzy osobami znajdującymi się w Centrum. Jednocześnie w Centrum może przebywać liczba klientów adekwatna do aktualnie czynnych stanowisk bezpośredniej obsługi.

Informację dotyczące Centrum Inicjatyw Rodzinnych dostępnie są na stronie internetowej pod adresem: www.pcs-poznan.pl w zakładce Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Pytania dotyczące CIR można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pośrednictwem Facebooka.

 

                                                                                            Grzegorz Karolczyk

                                                                          Dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń

 

Szanowni Państwo,

co roku  na przełomie maja i czerwca Miasto Poznań organizowało Poznańskie Dni Rodziny. Ze względu na obecną sytuację sanitarno-epidemiologiczną panującą w kraju oraz ograniczenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2,  tegoroczna VIII edycja wydarzenia będzie wyjątkowa!

W okresie od 15 maja do 1 czerwca 2020 r., na stronie internetowej Miasta Poznania www.poznan.pl/poznanskiednirodziny opublikowana zostanie  specjalnie przygotowana społeczno-kulturalna oferta atrakcji on-line skierowana do całych rodzin.  Skorzystać będzie można między innymi z różnego rodzaju warsztatów, webinariów i zajęć on-line skierowanych do dzieci, rodziców i seniorów. Nie zabraknie propozycji zajęć plastycznych, sportowych czy edukacyjnych. Będą bajki, ćwiczenia, warsztaty, eksperymenty, spektakle, wykłady - przeznaczone do posłuchania, wykonania i  obejrzenia w zaciszu własnego mieszkania. Gorąco zachęcamy do śledzenia na bieżąco przygotowywanych propozycji.

Już dziś, w Międzynarodowym Dniu Rodziny, o godzinie 18:00 na profilu facebookowym Miasta Poznania odbędzie się transmisja z Inauguracji Poznańskich Dni Rodziny, które uroczyście rozpocznie Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Z tej okazji przygotowane zostało też wyjątkowe, muzyczne wydarzenie - koncert pt.: „Bajkowy Teatr Muzyczny” w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Na wirtualnej scenie będzie można zobaczyć i wysłuchać najpopularniejszych utworów z bajek wystawianych na deskach Teatru w ostatnich latach. Zapraszamy serdecznie!

W tym trudnym czasie epidemii, Miasto Poznań chcąc zadbać o komfort i rozwój rodziny, przygotowało dla Państwa szereg atrakcji. Mamy nadzieję, że przygotowana propozycja przyczyni się do umocnienia więzi rodzinnych oraz stanowić będzie bazę inspirujących pomysłów do walki z nudą.

bawcie się z razem z #PDRwdomu!

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że od 11 maja 2020 r. wznowiona zostaje bezpośrednia obsługa klienta w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Stanisława Małachowskiego 10, zatem od tego terminu Poznaniacy będą mogli korzystać zarówno z punktu obsługi klienta zlokalizowanego przy ul. Stanisława Małachowskiego 10 oraz przy ul. Wszystkich Świętych 1.

Do odwołania pozostaje zamknięte  Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. F. Ratajczaka 44.

Obsługa klienta będzie działała na zasadzie biura podawczego co oznacza, że wnioski klientów o świadczenia będą weryfikowane tylko pod kątem poprawności wpisanych danych w formularzach. Dokumenty, które klient będzie zobowiązany dostarczyć np. ,,na wezwanie’’ wystarczy pozostawić w urnie zlokalizowanej przy wejściu do budynku bez konieczności udawania się na salę bezpośredniej obsługi klienta.

Klient po wejściu do budynku, a przed załatwieniem sprawy zobowiązany jest zdezynfekować dłonie, założyć rękawiczki oraz mieć zasłonięte usta i nos. Należy również pamiętać o zachowaniu co najmniej 1,5 m dystansu pomiędzy osobami znajdującymi się w sali obsługi klienta.

Z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i Pracowników Poznańskiego Centrum Świadczeń obsługa klienta będzie odbywała się tylko w wyznaczonych miejscach bez możliwości korzystania z infrastruktury dla dzieci.

Do budynku jednorazowo wpuszczanych będzie 10 klientów. Pozostałe osoby będą musiały poczekać na zewnątrz budynku na swoją kolej, dlatego też proszę, aby do Poznańskiego Centrum Świadczeń przychodziły tylko osoby załatwiające swoje sprawy bez osób towarzyszących.

Obsługa klientów będzie odbywała się również telefonicznie pod dedykowanymi numerami telefonów:

  • 61 878 45 03
  • 61 878 45 04

Cały czas istnieje możliwość załatwiania swoich spraw za pośrednictwem dostępnych usług elektronicznych np. za pośrednictwem Profilu zaufanego lub eBankowości. Pytania dotyczące świadczeń można kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mam nadzieje, że podjęte działania spotkają się z Państwa zrozumieniem i wyrozumiałością dla zaistniałej sytuacji, w której się znaleźliśmy.

 

                                                                                            Grzegorz Karolczyk

                                                                           Dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 1 do 31 maja 2020 po raz trzeci będzie można składać wnioski o przyznanie Poznańskiego Świadczenia na Rzecz Wieloraczków.

Świadczenie przysługuje dla rodziców, którym podczas jednego porodu urodziło się co najmniej troje lub więcej dzieci. Świadczenie jest finansowane ze środków własnych budżetu miasta Poznania w jednorazowej wysokości 1000 zł na każde dziecko do ukończenia przez dziecko 24. roku życia.

Wychowywanie równocześnie trójki lub większej liczby dzieci jest dla rodzin znaczącym obciążeniem finansowym, zwłaszcza w okresie, kiedy dzieci kontynuują edukację, dlatego też zasadnym jest objęcie takich dzieci szczególnym wsparciem. Przesłanką negatywną do przyznania świadczenia będzie zawarcie przez dziecko związku małżeńskiego lub brak kontynuowania nauki w szkole lub szkole wyższej przez dziecko powyżej 18. roku życia. W takich przypadkach świadczenie zostanie wypłacone tylko na pozostałe na wychowaniu dzieci.

Należy zauważyć, że przyznanie świadczenia wpisuje się w przyjęty przez Radę Miasta Poznania uchwałą z dnia 6 listopada 2012 r. nr XL/597/VI/2012 z pózn. zm. Program Poznań PRO Rodzina – promocja, rozwój i ochrona rodzin wielodzietnych w Poznaniu, który uznaje za priorytetowe i strategiczne podejmowanie działań na rzecz rodzin wielodzietnych.

Przypominamy, że świadczenie przysługuje niezależnie od sytuacji dochodowej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:

  • oboje rodzice zamieszkują na terenie miasta Poznania;
  • w składanych na podstawie przepisów ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników zgłoszeniach identyfikacyjnych wskazali jako miejsce zamieszkania podatnika – miasto Poznań;
  • rodzice wychowują co najmniej troje lub więcej dzieci urodzonych podczas jednego porodu.

Szczegółowe informacje na temat Poznańskiego Świadczenia na Rzecz Wieloraczków można uzyskać pod numerem telefonu: 61 878 59 58.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w związku ze wznowieniem bezpośredniej obsługi klienta w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń, Karty Dużej Rodziny można odebrać po uprzedniej rezerwacji wizyty pod numerem telefonu: 61 878 15 59.

Uwaga! Dotyczy osób które otrzymały powiadomienie sms o możliwości odbioru kart.

Odbiór kart odbywa się wyłącznie w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 w następujących godzinach:

  • Poniedziałek od godziny 7:30 do godziny 16:00
  • Wtorek, Czwartek od godziny 7:30 do godziny 15:30
  • Środa, Piątek od godziny 7:30 do godziny 15:00

Nie ma obecnie możliwości odbioru kart w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. F. Ratajczaka 44.

Klient po wejściu do budynku, a przed załatwieniem sprawy zobowiązany jest zdezynfekować dłonie, założyć rękawiczki oraz mieć zasłonięte usta i nos. Należy również pamiętać o zachowaniu co najmniej 1,5 m dystansu pomiędzy osobami znajdującymi się w sali obsługi klienta.

Z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i Pracowników Poznańskiego Centrum Świadczeń obsługa klienta będzie odbywała się tylko w wyznaczonych miejscach bez możliwości korzystania z infrastruktury dla dzieci.