Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Plakat Drzwi Otwarte

DRZWI OTWARTE W POZNAŃSKIM CENTRUM ŚWIADCZEŃ


Mieszkańców Poznania zainteresowanych ofertą Poznańskiego Centrum Świadczeń zapraszamy na "Drzwi Otwarte" podczas, których będą mogli uzyskać niezbędne informacje o świadczeniach oraz zarezerwować wizytę w Centrum na złożenie wniosku w ramach kampanii "Umów się nie czekaj".

Ponadto pracownicy Centrum pomogą wypełnić wniosek oraz skompletować niezbędną dokumentację. Dla osób, które chciałby załatwiać swoje sprawy za pośrednictwem Internetu będzie istniała możliwość założenia oraz potwierdzenia profilu zaufanego, który umożliwi załatwienie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu.

Podczas "Drzwi Otwartych" będzie również możliwość uzyskania informacji o zmianach w zasadach przyznawania świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczenia Dobry Start.

Czekamy na Państwa w sobotę 20 lipca 2019 r.

w godzinach od 9.00 do 14.00 przy ul. Wszystkich Świętych 1

oraz przy ul. Ratajczaka 44 (Centrum Inicjatyw Rodzinnych)

Warto pamiętać, że świadczenia wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500+ przyznane są obecnie do 30 września br. i aby je ponownie otrzymać niezbędne będzie złożenie nowego wniosku. Właśnie w sobotę 20 lipca 2019 r. będzie można umówić wizytę w Centrum na złożenie wniosku w dogodnym terminie. Ponadto pracownicy Centrum umówią wszystkich zainteresowanych na termin złożenia wniosku o świadczenia rodzinne, alimentacyjne oraz stypendia szkolne.

W czasie, kiedy rodzice będą rozmawiać z pracownikami Poznańskiego Centrum Świadczeń dla dzieci przewidziano atrakcje.


Do zobaczenia w Poznańskim Centrum Świadczeń!!!

Stypendium szkolne na nowy rok szkolny 2019/2020

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Słuchacze

przypominamy, że od dnia 1 lipca 2019 roku można składać wnioski, o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020. Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 września 2019 r., a w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych do dnia 15 października 2019 r.

Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć rodzic ucznia, który nie ukończył 18 roku życia, lub uczeń pełnoletni sam na siebie.

W roku szkolnym 2019/2020 miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 528,00 zł netto.

Wnioski można składać w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub S. Małachowskiego 10.

W okresie od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2019 r. Poznańskie Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz Małachowskiego 10 będzie otwarte dla klientów w godzinach od 7.30 do 18.00. Ponadto wnioski w w/w lokalizacjach będą również przyjmowane we wszystkie soboty sierpnia.

Istnieje również możliwość złożenia wniosku za pomocą elektronicznej platformy usług administracji publicznej epuap, warunkiem jest posiadanie ważnego Profilu Zaufanego służącego do uwierzytelnienia wniosku (Profil Zaufany można uzyskać w Poznańskim Centrum Świadczeń oraz w urzędach skarbowych, placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych)

Więcej informacji na temat stypendium szkolnego znajdziecie Państwo na stronie: Świadczenia dla ucznia

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającym się nowym okresem ustalania uprawnień do świadczeń uprzejmie informujemy, że od 1 lipca 2019 r. będzie można składać wyłącznie elektronicznie wnioski o:

  • Świadczenie wychowawcze (500+),
  • Świadczenie ,,Dobry Start’’ – wyprawka szkolna w wysokości 300 zł,
  • Świadczenia rodzinne,
  • Świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Wnioski elektroniczne można składać za pomocą:

  • portalu informacyjno-usługowego emp@tia,
  • elektronicznej platformy usług administracji publicznej epuap,
  • platformy usług elektronicznych PUE ZUS,
  • systemów teleinformatycznych banków.

Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

Briefing prasowy Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania o Akcji Świadczeniowej 2019

W dniu 25 czerwca 2019 r. w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń odbył się briefing prasowy - Poznań gotowy do akcji świadczeniowej 2019

Poznańskie Centrum Świadczeń rozpoczyna nabór wniosków na pomoc finansową dla mieszkańców Poznania. W tym roku może ich zostać złożonych nawet 100 tysięcy. By poznaniacy nie musieli czekać w kolejkach, PCŚ wprowadza liczne usprawnienia i zachęca do telefonicznego umawiania się na wizyty.

Nowością w tym roku będzie możliwość wnioskowania o świadczenie wychowawcze (500+) na każde dziecko do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym.

Plakat Oszczędzaj Czas i nie stój w kolejkach