Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniu 14 lutego 2020 r. Poznańskie Centrum Świadczeń na zaproszenie przedszkola ,,Pod Wesołą Chmurką’’ z Tarnowa Podgórnego wzięło udział we wspaniałej akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych. Zwieńczeniem akcji była zorganizowana w dniu Świętego Walentego zabawa, na którą biletem wstępu była książka przyniesiona przez każde z dzieci.

Przyniesione książki Przedszkolaki ofiarowały miedzy innymi Poznańskiemu Centrum Świadczeń, aby wzbogaciły kąciki zabaw dla dzieci znajdujące się w punktach obsługi klienta oraz Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Za ten wspaniały gest oraz ideę dzielenia się radością czytania serdecznie dziękujemy i mamy nadzieje, że ofiarowane książki spodobają się wszystkim dzieciom, które odwiedzają Poznańskie Centrum Świadczeń.

Książki podarowane Poznańskiemu Centrum ŚwiadczeńKartka okolicznościowa Zdjęcie dzieci z przedszkola z delegacją Poznańskiego Centrum Świadczeń

Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz Miasto Poznań zapraszają 15 lutego mieszkańców Poznania do Szkoły Katolickiej im. Świętego Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92 na Białą Sobotę. W godzinach od 9.00 do 13.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarskich oraz badań diagnostycznych i profilaktycznych.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

w związku z wejściem w życie Uchwały nr X/189/19 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 15 lipca 2019 r. w sprawie przyjęcia Programu „Wielkopolska Karta Rodziny” informujemy, iż Wielkopolska Karta Rodziny od 1 stycznia 2019 roku przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, przez którą rozumie się rodzinę, w której rodzic lub małżonek rodzica mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na ich wiek.

Karta dla rodzica lub małżonka rodzica jest wydawana bezterminowo.

Posiadacze Karty mogą korzystać z systemu ulg i uprawnień oferowanych przez Partnerów biorących udział w Programie.

Informacje na temat przysługujących zniżek można znaleźć na stronie

Serdecznie zachęcamy do składania wniosków w jednej z trzech lokalizacji Poznańskiego Centrum Świadczeń:

1. ul. Wszystkich Świętych 1 (wejście od ul. Za Bramką)

 • w poniedziałek w godzinach 7:30 – 16:00
 • wtorek, czwartek w godzinach 7:30 – 15:30
 • środa, piątek w godzinach 7:30 – 15:00

2. ul. Małachowskiego 10 (biurowiec Podwale)

 • w poniedziałek w godzinach 7:30 – 16:00
 • wtorek, czwartek w godzinach 7:30 – 15:30
 • środa, piątek w godzinach 7:30 – 15:00

3. Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44 (budynek Arkadii na Pl. Wolości)

 • od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00

Dodatkowo możecie Państwo złożyć wnioski drogą elektroniczną za pośrednictwem strony.

Uprzejmie informujemy, że bez względu na to, w której z lokalizacji składacie Państwo wnioski oraz czy przesyłacie je Państwo pocztą lub drogą elektroniczną, wszystkie Karty odbiera się w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44. Do odbioru Kart jest upoważniony Wnioskodawca. Może je odebrać współmałżonek lub osoba trzecia, po okazaniu upoważnienia od Wnioskodawcy.

Plakat o Poznańskim Dniu Energii w dniu 14 września

Logotyp świadczenia Dobry Start

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w okresie od 1 lipca do 30 sierpnia 2019 r. do Poznańskiego Centrum Świadczeń złożono 35 410 wniosków o świadczenie ,,Dobry Start’’, z czego 35 096 wniosków jest już rozpatrzone.

W okresie od lipca 2019 r. do dnia dzisiejszego poznańskie rodziny otrzymały 13.857.150,00 milionów złotych, co oznacza, że 46 215 dzieci otrzymało świadczenia na zakup tegorocznej wyprawki szkolnej, tylko dziś wypłacono świadczenia „Dobry Start” w wysokości 5.105.550,00 zł.

Jednocześnie przypominamy, że wypłata świadczenia ,,Dobry Start’’ dla wniosków złożonych wraz z dokumentami w lipcu i sierpniu następuje, nie później niż do 30 września.

Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o świadczenie ,,Dobry Start’’ zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej lub bezpośrednio w punktach obsługi klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub ul. S. Małachowskiego 10.

Wnioski o świadczenie Dobry Start przyjmowane są do dnia 30 listopada 2019 r. Wnioski złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że od dnia 2 września 2019 r. zamknięte zostaną punkty przyjmowania wniosków o świadczenia realizowane w Poznańskim Centrum Świadczeń zlokalizowane w :

 • Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania przy ul. Libelta 16;
 • Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa przy ul. 28 Czerwca 1956 R. nr 404.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku o świadczenia zapraszamy do punktów obsługi klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń mieszczących się przy ul:

 • Wszystkich Świętych 1,
 • S. Małachowskiego 10.

Dział Obsługi Klienta od września br. czynny będzie:

w poniedziałek w godz. 7.30 – 16.00
we wtorek, środę, czwartek w godz. 7.30 – 15.30
w piątek w godz. 7.30 – 15.00

Ponadto cały czas wnioski o świadczenie wychowawcze oraz świadczenie Dobry Start można złożyć za pośrednictwem portalu Emp@tia, PUE-ZUS lub bankowość elektronicznej.