Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konferencja z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania

Poznańskie Centrum Świadczeń stoi przed kolejnym wyzwaniem, którym jest realizacja akcji świadczeniowej 2017. Wydawać by się mogło, że to nic nowego dla pracowników Centrum, ponieważ takie akcje realizują od przeszło 10 lat. Tym razem jest jednak inaczej, ponieważ pierwszy raz, w krótkim okresie czasu (sierpień – listopad 2017) do przyjęcia oraz wydania decyzji będą, oprócz znanych od lat świadczeń rodzinnych, alimentacyjnych, stypendiów szkolnych, wprowadzone w zeszłym roku świadczenia wychowawcze w ramach programu Rodzina 500+. Do przyjęcia może być nawet 60 tysięcy wniosków.

Poznań do obsługi świadczeń zaczął przygotowywać się stosunkowo wcześnie. Wyznaczyliśmy 4 lokalizacje, gdzie będzie można składać wnioski, w dwóch głównych (Wszystkich Świętych 1 oraz Małachowskiego 10) w sierpniu zostaną wydłużone godziny pracy do 18.00. Wszystko po to, by poznaniacy nie musieli stać w kolejkach – zapewnia Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Poznania.

Łącznie we wszystkich 4 punktach przyjmowania wniosków będą 52 stanowiska obsługi klienta. Najwięcej w dwóch głównych lokalizacjach Poznańskiego Centrum Świadczeń. By uniknąć stania w kolejkach warto umówić się telefonicznie na wizytę w punkcie obsługi klienta. Pracownicy PCŚ oraz Poznań Kontakt w ramach kampanii ,,Umów się nie czekaj’’ dzwonią do klientów, którzy udostępnili numery telefonów i proponują już teraz rezerwację terminu wizyty. Natomiast osoby, które złożyły wniosek elektronicznie otrzymały SMS-a o konieczności ponowienia wniosku o świadczenie wychowawcze. Rezerwacja terminu wizyty jest najlepszą gwarancją złożenia wniosku w dogodnym terminie w komfortowych warunkach bez konieczności oczekiwania w kolejce – przekonuje Grzegorz Karolczyk Dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Wnioski o świadczenia rodzinne, alimentacyjne, stypendia można składać osobiście lub przesłać wypełniony formularz na adres Poznańskiego Centrum Świadczeń. Natomiast wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ można również złożyć przez Internet między innymi za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Miasto Poznań w trosce o zapewnienie mieszkańcom Miasta Poznania wysokich standardów obsługi klienta podejmuje działania mające na celu doskonalenie procesów obsługi klienta jak również budowania przestrzeni przyjaznej klientowi zwłaszcza rodzicom z dziećmi. Idee te stara się w codziennej pracy wcielać w życie Poznańskie Centrum Świadczeń z jednej strony poprzez profesjonalną obsługę klienta, a z drugiej poprzez zapewnienie odpowiedniej infrastruktury zapewnia Jędrzej Solarski Z-ca Prezydenta Miasta Poznania.

Obecnie w związku z nowelizacją ustawy o świadczeniach rodzinnych, ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci oraz ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów nie ma jeszcze nowych formularzy wniosków, które będą obowiązywały od dnia 1 sierpnia 2017 roku.

Konferencja z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania

Konferencja z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania