Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poznańskie Centrum Świadczeń zakończyło Akcję Świadczeniową 2017

W dniu 22 grudnia 2017 r. odbył się briefing prasowy Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Pana Jędrzeja Solarskiego oraz Dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń Pana Grzegorza Karolczyka dotyczący realizacji ,,akcji świadczeniowej 2017’’. 

Po raz pierwszy stanęliśmy przed tak dużym wyzwaniem, ponieważ w jednym momencie skupiły się wszystkie możliwe świadczenia. Przygotowywaliśmy się do akcji świadczeniowej już od lutego, dzięki temu w Poznaniu nie było kolejek i myślę, że nasi klienci byli dobrze obsłużeni - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

W tegorocznej akcji świadczeniowej do Poznańskiego Centrum Świadczeń wpłynęło 45 328 wniosków o przyznanie świadczeń: wychowawczego, rodzinnego, alimentacyjnego oraz stypendium szkolnego.

Wnioski były przyjmowane od sierpnia 2017. W okresie od stycznia do grudnia 2017 mieszkańcom Poznania wypłacono ponad 300 milionów.

Choć blisko połowa wniosków o przyznanie "500+" wpłynęła drogą elektroniczną, to do sprawnej obsługi tak dużej liczby klientów PCŚ uruchomił 52 stanowiska obsługi. 25 stanowisk mieści się w głównej siedzibie PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1, kolejne 25 przy Małachowskiego 10. Na czas akcji świadczeniowej otwarto również dwa stanowiska w wydziałach Urzędu Miasta przy ul. 28 czerwca 1956r. oraz Libelta 16/20.

Od maja trwała też kampania "Umów się, nie czekaj". Pracownicy urzędu zadzwonili w tym czasie do 17 tys. mieszkańców i wysłali ponad 10 tys. smsów, aby przypomnieć poznaniakom o możliwości składania wniosków. Rezerwacji na dogodny dla siebie dzień i godzinę można dokonać telefonicznie (nr 61 646 33 44) lub za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie www.pcs-poznan.pl. Tam też mieszkańcy znajdą wszystkie informacje związane z obsługą wniosków, w tym wzory wypełnionych dokumentów.