Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PCS 20180403 ZdrowyMaluch

Program Profilaktyczny Zdrowy Maluch w Poznaniu

W ramach Programu Profilaktycznego „Zdrowy Maluch”, organizowanego wspólnie przez Miasto Poznań oraz Centrum Zdrowia ASGO, przeprowadzone zostaną bezpłatne badania diagnostyki funkcjonalnej noworodków i niemowląt.
Wykwalifikowany zespół fizjoterapeutów oraz osteopatów oceni czy dziecko w danym miesiącu swojego życia rozwija się prawidłowo, czy osiąga odpowiednie umiejętności psychoruchowe. Badanie diagnostyczne pozwoli na wczesne znalezienie problemów neurorozwojowych, psychoruchowych, sensomotorycznych (w tym zbadanie napięcia mięśniowego, ocenę symetrii ciała, itp.), a także ocenę ruchów globalnych w celu stwierdzenia czy dziecko będzie się prawidłowo rozwijało w przyszłości.

Diagnostyka fizjoterapeutyczna noworodków urodzonych o czasie, wcześniaków i niemowląt do trzeciego miesiąca życia, opierać się będzie między innymi na założeniach Metody Prechtla. Pozostałe niemowlęta oraz starsze dzieci objęte będą diagnostyką zgodną z założeniami metody NDT-Bobath Baby. Zarówno Metoda Prechtla i metoda NTD-Bobath Baby prowadzone są według zasad EBTA (European Bobath Tutor Association).
Diagnostyka funkcjonalna organizowana w ramach programu profilaktycznego umożliwia wczesną interwencję, czyli kompleksową i skoordynowaną pomoc dzieciom od najwcześniejszych dni życia. To równoczesne, uzupełniające się wzajemne oddziaływania medyczno–rehabilitacyjno–terapeutyczne objęte programem opracowanym, realizowanym przez odpowiednio przygotowanych specjalistów, w tym neonatologa, pediatry, fizjoterapeuty i osteopaty.

Informacje o Programie:
Centrum Zdrowia ASGO
ul. Marcelińska 92-94
60-324 Poznań

Infolinia: 61 890 64 38
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.asgo.pl