Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Prawie 15 milionów złotych wypłacono do tej pory poznańskim rodzinom w ramach programu „Dobry start” (tzw. 300 plus).

Wsparciem objętych zostało już ponad 35 tys. rodzin, które otrzymały środki finansowe na blisko 50 tysięcy dzieci.

Rodzinom, które do tej pory nie zdecydowały się na złożenie wniosku przypominamy, że wnioski o świadczenie „Dobry Start” można składać tylko do 30 listopada 2018 r.

Przypomnijmy, że świadczenie „Dobry start” wypłacane jest w tym roku po raz pierwszy, a przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków zajmuje się Poznańskie Centrum Świadczeń. Pomoc w wysokości 300 złotych przysługuje raz w roku na każde rozpoczynające rok szkolny dziecko, uczące się w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, do ukończenia przez nie 20 roku życia. Osoby legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym bądź znacznym stopniu niepełnosprawności mogą otrzymać wsparcie do 24 roku życia. Wypłata świadczenia „Dobry Start” nie jest uzależniona od dochodu. Programem nie zostały objęte dzieci w zerówce.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski może składać w postaci elektronicznej m. in. za pośrednictwem bankowości internetowej oraz Platformy Usługowo-Informacyjnej Emp@tia.

Wniosek można składać też osobiście w Dziale Obsługi Klienta przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz przy ul. Stanisława Małachowskiego 10.