Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

od 1 stycznia 2019 roku zgodnie z nowelizacją ustawy o Karcie Dużej Rodziny wszyscy rodzice i małżonkowie rodziców, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci, bez względu na wiek dzieci, mogą złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny.

Karta dla rodzica lub małżonka rodzica jest wydawana bezterminowo.

Miło nam poinformować, że do tej pory do Poznańskiego Centrum Świadczeń wpłynęło ponad 1200 wniosków o przyznanie takiej właśnie Karty. Karty wydaliśmy już ponad 1400 osobom!

Posiadacze Karty mogą korzystać zarówno ze zniżek przysługujących w ogólnopolskim programie Karta Dużej Rodziny jak również z miejskiego Programu Poznańska Rodzina Duża. Informacje na temat przysługujących zniżek można znaleźć na stronie internetowej

Serdecznie zachęcamy do składania wniosków w jednej z trzech lokalizacji Poznańskiego Centrum Świadczeń:

1. ul. Wszystkich Świętych 1 (wejście od ul. Za Bramką)

  • w poniedziałek w godzinach 7:30 – 16:00
  • wtorek, czwartek w godzinach 7:30 – 15:30
  • środa, piątek w godzinach 7:30 – 15:00

2. ul. Małachowskiego 10 (biurowiec Podwale)

  • w poniedziałek w godzinach 7:30 – 16:00
  • wtorek, czwartek w godzinach 7:30 – 15:30
  • środa, piątek w godzinach 7:30 – 15:00

3. Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44 (budynek Arkadii na Pl. Wolości)

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00

Dodatkowo możecie Państwo złożyć wnioski drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu e-puap lub platformy empatia.

Uprzejmie informujemy, że bez względu na to, w której z lokalizacji składacie Państwo wnioski oraz czy przesyłacie je Państwo pocztą lub drogą elektroniczną, wszystkie Karty odbiera się w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44. Do odbioru Kart jest upoważniony Wnioskodawca. Może je odebrać współmałżonek lub osoba trzecia, po okazaniu upoważnienia od Wnioskodawcy.