Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że od 1 marca 2019 r. nastąpiła zmiana kwoty najniższej emerytury, która wynosi obecnie 1100,00 zł miesięcznie (podst. prawna: ustawa z dnia 14 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2019 r., poz. 39).

W związku ze zmianą wysokości najniższej emerytury zmianie ulega kwota dochodu uprawniającą do przyznania świadczeń związanych z utrzymaniem mieszkania.

W przypadku ubiegania się o dodatek mieszkaniowy lub obniżkę czynszu przez osobę samodzielnie prowadzącą gospodarstwo domowe dochód może wynieść 1 925 ,00 zł (175% najniżej emerytury), natomiast w przypadku prowadzenia wieloosobowego gospodarstwa dochód na osobę może wynieść 1 375,00 zł (125% najniższej emerytury).