Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Poznańskiego Centrum  Świadczeń

Szanowni Państwo,

w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa na terenie Polski i samego Poznania zwracam się do wszystkich klientów Poznańskiego Centrum Świadczeń z apelem, aby w miarę możliwości ograniczyli Państwo bezpośrednie wizyty w punktach obsługi klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń zlokalizowanych przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz ul. S. Małachowskiego 10 do spraw szczególnie ważnych dla Państwa.

Zapewniam Państwa, że wypłata należnych Państwu świadczeń będzie przebiegała zgodnie z przyjętym harmonogramem wypłat dostępnym na stronie internetowej www.pcs-poznan.pl i nie przewiduję obecnie żadnych zagrożeń związanych z ich płynnością.

Zachęcam Państwa do załatwiania swoich spraw za pośrednictwem dostępnych usług elektronicznych np. za pośrednictwem Profilu zaufanego lub eBankowości. Pytania dotyczące świadczeń można kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowo informuję, że dla wszystkich osób, które otrzymały wezwanie o uzupełnienie dokumentacji z zakresu świadczeń: rodzinnych, alimentacyjnych, wychowawczych (500+) z terminem 14 dniowym na ich dostarczenie termin ten zostaje wydłużony do 30 dni.

Proszę pamiętać, że np. świadczenie wychowawcze otrzymacie Państwo od dnia narodzin dziecka, jeżeli wniosek zostanie złożony w terminie 3 miesięcy od dnia jego narodzin, dlatego też nie ma konieczności składania wniosku bezpośrednio w miesiącu urodzenia dziecka.

Mam nadzieje, że mój apel spotka się z Państwa zrozumieniem i wyrozumiałością dla zaistniałej sytuacji, w której się znaleźliśmy.

Z wyrazami szacunku

Grzegorz Karolczyk

Dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń