Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Drzwi otwarte w PCŚ – 30.05.2020

Pan Grzegorz Karolczyk – Dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń

Dzień Dobry, witam serdecznie w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1.
Historia budynku przed którym się znajdujemy sięga pierwszej połowy XIX wieku. Budynek powstał na potrzeby szkoły elementarnej i celom edukacyjnym służył, aż do roku 2004. W okresie średniowiecza w miejscu budynku znajdował się kościół oraz cmentarz.
Od 2007 roku w budynku mieści się Poznańskie Centrum Świadczeń, które świadczy pomoc mieszkańcom Poznania.
Zapraszam do środka

Pani Karolina Braszak – Kierownik Działu Obsługi Klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń

W Poznańskim Centrum Świadczeń mieszkańcy Poznania wychowujący dzieci mogą złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ , świadczenie Dobry Start 300 +, stypendia szkolne oraz zasiłek rodzinny z dodatkami.
Opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą ubiegać się o świadczenia opiekuńcze, a osoby, które mają zasądzone alimenty, których nie otrzymują maja możliwość wnioskowania o świadczenia alimentacyjne.
W ofercie Centrum są również świadczenia związane z pomocą w utrzymaniu mieszkania takie jak dodatek mieszkaniowy, dodatek energetyczny oraz obniżka czynszu. Poznańscy Seniorzy mogą odebrać tutaj Poznańską Złotą Kartę, a Rodziny z co najmniej trojgiem dzieci zawnioskować o Kartę Dużej Rodziny. Również w Centrum można odebrać wyprawkę dla gzubka.
Centrum w czasie epidemii koronawirusa jest otwarte dla klientów jednakże Klient po wejściu do budynku, a przed załatwieniem sprawy zobowiązany jest zdezynfekować dłonie, założyć rękawiczki oraz mieć zasłonięte usta i nos. Należy również pamiętać o zachowaniu co najmniej 1,5 m dystansu pomiędzy osobami znajdującymi się w sali obsługi klienta.

Pan Damian Napierała – Zastępca Dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń

W ciągu roku do Poznańskiego Centrum Świadczeń składanych jest prawie 150 tysięcy wniosków o przyznanie różnego rodzaju świadczeń. Każdy wniosek klienta tworzy akta sprawy, których w Centrum mamy już prawie 2 kilometry.
Wsparciem finansowym Centrum objętych jest ponad 75 tysięcy poznańskich rodzin do których tylko w roku 2019 przekazano ponad 506 milionów zł.
Według danych statystycznych w Poznaniu mieszka ok 540 000 osób. W bazie Poznańskiego Centrum Świadczeń w roku 2019 było 160 000osób zatem ponad 30 % osób zamieszkałych w Poznaniu objęta jest pośrednio lub bezpośrednio wypłacanymi świadczeniami.
Oferta Poznańskiego Centrum Świadczeń dostępna jest na stronie internetowej Centrum pod adresem: www.pcs-poznan.pl. Informacje udzielane są również telefonicznie przez pracowników Biura Poznań Kontakt pod numerem telefonu 646 33 44. Dla klientów centrum przygotowano również przewodnik po świadczeniach dostępny w punktach obsługi Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Pani Urszula Mańkowska – Zastępca Dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń

A na koniec naszego spotkania zapraszam do tajemniczego miejsca w Poznańskim Centrum Świadczeń, które na co dzień jest niedostępnie dla klientów Centrum. Znajdujemy się w piwnicy budynku przy ul. Wszystkich Świętych przed nami … No właśnie co ?


Dla pierwszych trzech osób, które prześlą prawidłową odpowiedz na pytanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przygotowano upominki.