Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, 28 czerwca. Osoby, które nie są zameldowane w Poznaniu, ale chcą tu głosować mogą dopisywać się do spisu wyborców, dzięki czemu będą mogły oddać głos w stolicy Wielkopolski. Przypomnijmy, wyborcy, którzy składali wnioski o dopisanie przed 10 maja, muszą to zrobić ponownie.

Do spisu można dopisać się bezpośrednio w urzędzie lub wysyłając elektroniczny wniosek. Aby dopisać się do spisu online nie trzeba żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy wyłącznie profil zaufany na platformie ePUAP lub dostęp do bankowości elektronicznej.

Wnioski o dopisanie do spisu można też składać stacjonarnie. W tym celu trzeba odwiedzić jedną z trzech lokalizacji, w których realizowane są sprawy wyborcze. Są to:

  • siedziba Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Małachowskiego 10. W PCŚ można złożyć wniosek bezpośrednio w okienku. W tej lokalizacji nie trzeba się umawiać na wizytę, a wyborca zostanie od razu dopisany do spisu;

  • Urząd Miasta Poznania przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404. W tym miejscu obsługiwane są tylko osoby wcześniej umówione.

  • Urząd Miasta Poznania przy ul. Libelta 16/20. Tutaj wniosek należy wrzucić do skrzynki podawczej umieszczonej w holu budynku, nie trzeba się umawiać, nie trzeba czekać w kolejce.

Dopisanie do spisu wyborców jest wpisem jednorazowym - do najbliższych wyborów.