Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Szanowni Państwo,
w związku ze zbliżającym się nowym okresem ustalania uprawnień do świadczeń zachęcamy do zapoznania się ze spotem informacyjnym o akcji świadczeniowej 2020 odbywającej się w Poznańskim Centrum Świadczeń.

Pan Jędrzej Solarski – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania
Szanowni Państwo od 1 lipca rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy. Spodziewamy się że złożonych zostanie 60 tysięcy wniosków. Tegoroczna akcja będzie odbywała się w czasie, kiedy w Polsce obowiązuje stan pandemii, co związane jest z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego. Zachęcam do składania wniosków elektronicznie za pomocą bankowości lub system ePUAP. Jeżeli ktoś musi złożyć wniosek osobiście warto umówić termin wizyty telefonicznie.
Karolina Braszak – Kierownik Działu Obsługi Klienta
Centrum w czasie epidemii koronawirusa jest otwarte dla klientów, jednakże Klient po wejściu do budynku, a przed załatwieniem sprawy zobowiązany jest zdezynfekować dłonie, założyć rękawiczki oraz mieć zasłonięte usta i nos. Należy również pamiętać o zachowaniu co najmniej 1,5 m dystansu pomiędzy osobami znajdującymi się w sali obsługi klienta. Z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i Pracowników Poznańskiego Centrum Świadczeń obsługa klienta będzie odbywała się tylko w wyznaczonych miejscach bez możliwości korzystania z kącika dla dzieci. Do budynku jednorazowo będzie wpuszczana liczba klientów adekwatna do liczby stanowisk obsługujących klientów. Pozostałe osoby będą musiały poczekać na zewnątrz budynku na swoją kolej, dlatego też proszę, aby do Poznańskiego Centrum Świadczeń przychodziły tylko osoby załatwiające swoje sprawy bez osób towarzyszących.
Szymon Obst – Zastępca Kierownika Działu Pomocy Mieszkaniowej
Zachęcamy wszystkie osoby do składania wniosków w formie elektronicznej. ,,Zostań w domu i złóż wniosek przez internet’’
Istnieją trzy proste sposoby na złożenie wniosku:
• Poprzez bankowość elektroniczną
• Poprzez platformę usług elektronicznych
• Poprzez podpis zaufany
Katarzyna Nowinka – Kierownik Działu Świadczeń
Od 1 lipca 2020 r. można składać wnioski elektronicznie – dotyczy świadczeń rodzinnych, świadczenia z funduszu alimentacyjnego, świadczenia Dobry Start. Od 1 sierpnia 2020 r. można składać wnioski w formie papierowej - dotyczy świadczeń rodzinnych, świadczenia z funduszu alimentacyjnego, świadczenia Dobry Start. Od 1 lipca 2020 r. do 15 września (a w przypadku słuchaczy kolegiów - do dnia 15 października) można składać wnioski o stypendium szkolne bez względu czy zrobimy to papierowo czy elektronicznie.
Renata Grudzińska – Kierownik Działu Kontroli i Analiz
Osoby, które zdecydują się na osobiste złożenie wniosku w PCŚ zachęcamy do wcześniejszego umówienia terminu wizyty za pomocą formularza na stronie internetowej Centrum lub za pośrednictwem infolinii Poznań Kontakt pod numerem telefonu 646 33 44.
Dział Obsługi Klienta w każdy poniedziałek i czwartek sierpnia pracuje od 7.30 do godz. 18.00
Dział Obsługi Klienta pracuje w sobotę 8 i 29 sierpnia 2020 r. w godz. od 9.00 do 15.00
Zachęcamy do zapoznawania się z ofertą świadczeń oraz bieżącymi informacjami o Poznańskim Centrum Świadczeń na stronie internetowej www.pcs.poznan.pl
Wybierając się do Poznańskiego Centrum Świadczeń w celu złożenia wniosku należy zabrać ze sobą dowód osobisty (lub inny dokument potwierdzający tożsamość), ewentualnie upoważnienie osoby, w imieniu której składa się wniosek. Dodatkowo warto mieć przy sobie Pesele dzieci oraz znać nazwę szkoły, do której dziecko uczęszcza (do świadczenia Dobry Start).