Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Klienci,

W związku z licznymi zapytaniami z Państwa strony dotyczącymi terminu składania wniosków o świadczenie wychowawcze Rodzina 500+ informuję, że wnioski na kolejny okres zasiłkowy rozpoczynający się 1 października 2017 r. na chwilę obecną można składać od 1 sierpnia 2017 r. (zgodnie z art. 21 ust. 3 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2016 r. poz. 195 z późn. zm.).

Termin przyznania świadczenia wychowawczego jest określony w otrzymanych przez Państwa decyzjach administracyjnych (w większości przypadków świadczenie wychowawcze zostało przyznane do 30 września 2017 r.).

Jednocześnie przypominam o obowiązku zgłaszania w Poznańskim Centrum Świadczeń wszystkich istotnych informacji, które mogą mieć wpływ na prawo do świadczeń. Wykaz takich sytuacji został określony w pouczeniu decyzji przyznającej świadczenie wychowawcze.

Osoby, które jeszcze nie posiadają uprawnień do świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ mogą wnioskować o nie na bieżąco.

Grzegorz Karolczyk
Dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń