Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Kiedy „zając” przynosi prezenty? W moim rodzinnym domu przynosił zawsze w Wielką Sobotę, do specjalnego gniazda przygotowanego dzień wcześniej i zawsze były to tylko i wyłącznie słodycze. Kiedy zamieszkałem w Poznaniu i założyłem rodzinę kolega „zając” zaczął nas odwiedzać w Wielkanoc o poranku i co ciekawe znacznie rozszerzył swoją „ofertę”, zaczynając od drobnych upominków, z czasem przechodząc do konkretów w stylu grudniowego gwiazdora.

Czas, który w przez ostatnie tygodnie spędzamy w domu proponujemy spożytkować w sposób inny niż myślenie o koronawirusie. To dobra chwila, aby przenieść swoje myśli w stronę tych rzeczy, czy czynności, na które wcześniej brakowało nam czasu. Może to doby moment do nauki lub podszlifowania języka obcego?

Na co dzień pomagają dzieciom oraz dorosłym. Dzisiaj same znalazły się w potrzebie, ponieważ w okresie pandemii nie mogą zarabiać na swoje utrzymanie.

Jak jest sytuacja każdy widzi, a o konieczności ochrony siebie i bliskich nie trzeba nikogo przekonywać.

Już dziś zapraszamy na jutro, 2 kwietnia Fundacja Jak Malowana – Dom Bajek i PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych zachęcają do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Wzorem ubiegłego roku, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena zapraszamy do przypomnienia sobie najlepszych dzieł tego wyjątkowego baśniopisarza.

Na temat kultury fizycznej oraz wartości wynikających ze sprawności napisano wiele, więc nie ma powodów, by o tym przypominać. Lekarze podkreślają, by w tych szczególnych czasach, bezwzględnie dbać o siebie. Nawadniać organizm wodą, jeść MYTE warzywa i owoce (cytrusy i kiwi są zalecane), jednak zdecydowanie mniej pić kawy i herbaty, wysypiać się oraz zrezygnować (najlepiej w ogóle lub maksymalnie ograniczyć) używki: alkohol/papierosy. Odradza się wychodzenia z domu poza okolicznościami koniecznymi.

Instytutu Rozwoju Aktywności, Miasto Poznań i Centrum Inicjatyw Rodzinnych zapraszają na bezpłatne korepetycje pn. Korki w Mieście 2020!

Podpowiadaliśmy jak ciekawie spędzić czas w domu z przedszkolakami i starszymi dziećmi, ale jak sprawić, aby czas spędzony z najmniejszymi dziećmi był interesujący? To nie lada wyzwanie. Przedstawiamy Wam nasze propozycje na spędzanie czasu #zostańwdomu z maluchami do 3 roku życia.

Czas izolacji oraz konieczność pozostania w domu, może być sprawdzianem dla nas samych.To test na to czy potrafimy rozmawiać, jak radzimy sobie ze stresem, ale również z samym sobą. Jedna z ludowych mądrości twierdzi, że kiedy jesteśmy szczęśliwi łatwiej jest nam przekazać pozytywną energię dalej.

Sprzątanie, temat trudny, ale nieunikniony. Przyszła wiosna, Słońce, fauna i flora budzi się do życia, cóż czas na mycie okien i inne porządki. Będąc z dzieckiem lub dziećmi w domu może to być prawdziwym wyzwaniem. Włączanie latorośli do koniecznych domowych obowiązków jest dyskusyjne, kiedy rozpocząć, w jaki sposób zmobilizować, jak przekonać do tego by porządek był czymś naturalnym, a nie koniecznością? Niestety, nie odpowiemy, ale polecamy zgłębiać ten temat.

Wiosna już z nami na całego. Pomyśleliśmy, że ważne teraz dla nas wszystkich jest to żeby przenieść trochę tej wiosny do naszych domów, bo oczywiście #zostańwdomu teraz jest najważniejsze.