Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Tegoroczne wakacje zdecydowanie różnią się od poprzednich. Nie wszyscy rodzice zdecydowali się na kolonie czy półkolonie, podobnie jak nie wszyscy organizatorzy podjęli się ich przygotowania, ze względu na pandemię. Remedium na czas odpoczynku jest Internet, dzięki któremu możemy zachować kontakty społeczne, ale również zdobywać wiedzę lub po prostu zapewniać sobie rozrywkę. Chcąc przygotować ofertę wakacyjną dla dzieci, zdecydowaliśmy się na przestrzeń wirtualną, jednak odniesiemy się do bardzo konkretnej rzeczywistości centrum miasta. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców do centrum miasta i poznania zwierząt, które tutaj mieszkają.

Fundacja Jak Malowana i Dom Bajek wraz ze wspaniałymi współorganizatorami zapraszają dzieci z Miasta Poznania do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie plastycznym – POCZTÓWKI Z KWARANTANNY!

Mobilne Sceny Muzyczne powracają do parków i na place Poznania!

W nowych realiach, z nowymi siłami i świeżym repertuarem zapraszają Was do wspólnego jam session w samym centrum miasta. Doświadczenie muzyczne nie jest konieczne, żeby dołączyć do zespołu. Umiesz tupać, umiesz klaskać - jesteś idealnym muzykiem!

Zapraszamy wszystkich poznaniaków na Letni Targ Rodzinny, który odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w najbliższy weekend, 11 – 12 lipca 2020r. w godzinach 10.00 – 17.00 w sobotę i 10.00 – 16.00 w niedzielę.

Tegoroczne obchody Poznańskich Dni Rodziny przebiegały inaczej niż dotychczas ze względu na okoliczności pandemii. Nie zniechęciło to jednak organizatorów do przygotowania bardzo interesującej oferty. Działania w sieci okazały się nie tylko wyzwaniem, ale również doskonałą możliwością do dłuższego świętowania niż tylko w czerwcu. Polecamy gorąco Ofertę Wakacyjną. Wydarzenia czekające na państwa będą odbywać się także w lipcu i sierpniu #online.

Lubisz pracę z ludźmi? Jesteś komunikatywny i skuteczny w działaniu? Chcesz zmienić rzeczywistość społeczną? Wybierz zawód pracownika socjalnego!

Czytam i Czuję #zostańwdomu to 61 odsłon naszej akcji promującej głośne czytanie bajek i wierszy dla dzieci. Pandemia koronawirusa sprawiła, że podobnie jak wszystkie pozostałe działania PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych również i te zaistniały wyłącznie na naszym facebook’owym profilu. Tylko w ten sposób mogliśmy dotrzeć do przebywających w domach przedszkolaków, które od ponad trzech lat biorą udział w poniedziałkowych spotkaniach z Czytam i Czuję.

W poniedziałek rozpoczął się online’owy cykl warsztatów Szkoła Radzenia! Webinar organizowany razem z Fundacją Cali Mali.

Fundacja Cali Mali i PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych serdecznie zapraszają do udziału w kolejnej edycji projektu MAMY WSPARCIE – grupie wsparcia dla Rodziców małych Dzieci. Tym razem, ze względu na sytuację zajęcia będą odbywały się w wersji online!

Z kleszczami nie ma żartów i dlatego warto być ostrożnym, kto się ich boi ma większe szanse na uniknięcie groźnych powikłań po ukąszeniu.

Fundacja Flow Art i Miasto Poznań serdecznie zapraszają małych i dużych literatów do udziału w wyjątkowym konkursie literackim „Rodzinne Opowieści”.