Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Delegacja z Francji w Poznańskim Centrum Świadczeń

Goście z francuskiego Renes odwiedzili w czwartek siedzibę PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Wizyty zagranicznych Gości za każdym razem są okazją do promocji naszego Centrum – pierwszej tego typy instytucji w Polsce. Nasi francuscy Przyjaciele byli zaskoczeni, że w ciągu 16 miesięcy funkcjonowania PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych udało się zorganizować tyle różnych wydarzeń i projektów.

Spotkanie było też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z zakresu szeroko pojętej polityki prorodzinnej Miasta Poznania i Miasta Rennes.

Logo akcji Czekamy na gzuba

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla przyszłych Rodziców z Poznania i okolic. Warsztaty są organizowane przez Fundację Matecznik dzięki współfinansowaniu przez Urząd Miasta Poznania.

CIR 20180419 TargiPracySocjalnej1

Ogólnopolski Tydzień Pracy Socjalnej jest już na półmetku. Od 16 do 20 kwietnia można wziąć udział w warsztatach, prelekcjach i spotkaniach, których celem jest przybliżenie ich uczestnikom tajemnic szeroko pojętej pracy socjalnej.

CIR 20180418 DajmyImpuls

Jesteś społecznikiem? Masz pomysł na nasze Miasto? A może po prostu chcesz się podzielić swoimi potrzebami i oczekiwaniami? Teraz będziesz miał okazję!

W imieniu Wydziału Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej, już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie, którego celem jest stworzenie listy potrzeb i oczekiwań mieszkańców Poznania.

Jednym z kluczowych elementem diagnozy są warsztaty:

Pracownik Narodowego Banku Polskiego czyta bajki dzieciom.

Dzisiejsze spotkanie w Centrum Inicjatyw Rodzinnych w ramach akcji „Czytam i Czuję” zdominowały monety i banknoty, które przyniosła do PCŚ-CIR pani Izabela Pietrzak z Narodowego Banku Polskiego.

CIR 20180413 NajlepszeTargidlaMamyiDziecka

Projekt Mamaville zagości po raz pierwszy w Poznaniu (20-21.04), z nową ideą, czyli Mamaville ShopUP, specjalnym konceptem stworzonym dla kobiet w ciąży, mam, rodzin z dziećmi i wszystkich zainteresowanych tematyką rodzicielstwa.

CIR 20180413 ZielonyPoznan1

Zapraszamy na kiermasz „Zielony Poznań”, który odbędzie się w dniach 12-13 maja 2018 r.
w godzinach od 10.00 do 17.00 przed Palmiarnią Poznańską, a także inaugurację jubileuszowej
XXV edycji konkursu na najpiękniejsze balkony, tarasy, ogrody przydomowe, działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych i pasy zieleni. Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń będą dostępne od 12 maja br., w siedzibach Rad Osiedli, w Oddziałach Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta, w Biurze Konkursu - Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, a także na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania.

CIR 20180413 DancingQueen1

Młodzieżowa Rada Miasta już 4 lata działa na rzecz poznańskiej młodzieży. Z tej okazji na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, zorganizowała specjalny Flash Mob, w którym udział wzięli mieszkańcy Poznania i zaproszeni goście.

Gra w kręgle jest bardzo prosta, bowiem opiera się na naturalnych ruchach wykonywanych podczas chodzenia lub biegania. Nie wymaga dużej siły ani innych specjalnych warunków fizycznych, toteż mogą w niej uczestniczyć niemal wszyscy bez względu na wiek. Ze względu na czas trwania (30-60 minut) wymaga dobrej kondycji i umiejętności długotrwałej koncentracji. Może być traktowana zarówno jako świetna zabawa jak też jako sport wyczynowy.

CIR 20180410 MojMlodszyBrat1

Dziś gościem naszej akcji „Czytam i Czuję” w PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych była Pani Aleksandra Pilimon - Prezes Stowarzyszenia na rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością „Potrafię Więcej”. Pani Prezes przeczytała przedszkolakom opowiadanie Moniki Krajewskiej „Mój młodszy brat”, historię rodzeństwa, w którym tytułowy młodszy brat głównej bohaterki cierpi na zespół Downa.

CIR 20180410 AkademiaRodzica1

Masz trudności ze stawianiem granic swojemu dziecku? 
A może chcesz nauczyć się porozumiewać z dzieckiem w sposób uwzględniający wasze uczucia
i potrzeby?
Chcesz dowiedzieć się jak rozwijać talenty swojego dziecka i jaki ma typ osobowości?
Te i inne tematy będą realizowane przez Stowarzyszenie Strefa Rodziny, w ramach całorocznego cyklu bezpłatnych warsztatów dla rodziców, dofinansowanego przez Miasto Poznań – „Akademia Rodzica”.