Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza dzieci w wieku  8-12 lat na spotkanie wokół najnowszej wystawy w Fotoplastykonie Poznańskim. Uczestnicy obejrzą kolekcję trójwymiarowych zdjęć Poznania z przełomu XIX i XX wieku, a następnie udadzą się na spacer z przewodnikiem, aby zobaczyć zmiany jakie zaszły w mieście przez niemal 150 lat. 30 listopada 2019 od godziny 10:30.

Już po raz drugi Wydział Psychologii i Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu będzie centrum szerokiej debaty na temat mediacji. Podczas konferencji „Sprawiedliwość naprawcza w konfliktach” będzie się mówiło o m.in., praktycznych aspektach wdrażania idei sprawiedliwości naprawczej w Europie i Polsce. Wstęp wolny po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

W PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych zainaugurowaliśmy cykl spotkań z poznańskimi przedszkolakami w ramach Betlejem Poznańskiego. Pierwszym gościem tej prawie już świątecznej odsłony „Czytam i Czuję”- naszej akcji promującej głośne czytanie dzieciom bajek i wierszy był Wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski.

„Do treningów motywuje i dokładnie instruuje”- kto to taki? Gościem dzisiejszej odsłony „Czytam i Czuję” była instruktorka sportowa pani Zuzanna Wojcieszyk, która przeczytała przedszkolakom fragmenty książki Agnieszki Nożyńskiej „ Zawody, czyli kim możesz zostać”.

Z okazji Dnia Czystego Powietrza Miasto Poznań wspólnie z Metropolią Poznań, Veolia Energia Poznań i PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych przeprowadził konkurs dla klas 7 szkół z terenu Metropolii Poznańskiej uczestniczących w projekcie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej.

To już drugi z cyklu Koncert Marzeń Jedyny i niepowtarzalny, bo powstał z pasji i pasje rozwija.

Kiermasz bożonarodzeniowy, świąteczna parada, konkurs rzeźbienia w lodzie i młyńskie koło - to tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców i turystów podczas tegorocznego Betlejem Poznańskiego.

Głównym tematem środowego spotkania Rady Rodziny Dużej były formy wsparcia rodzin wielodzietnych przez Miasto Poznań. Przybyłych gości przywitał, kworum stwierdził i sesję Rady otworzył Szymon Wytykowski – Przewodniczący Rady Rodziny Dużej.

Przedstawiciele 10 gmin oraz Związku Dużych Rodzin Trzy Plus zjechali do Poznania, aby wspólnie, w ramach grupy roboczej, rozmawiać o rodzinach – o ich potrzebach i formach wsparcia.

Szpital św. Wojciecha, Szkoła Rodzenia „Położna z Sercem i Pomogę bo Mogę zapraszają wszystkich przyszłych rodziców na dwudniowe spotkanie warsztatowo - edukacyjne! Będzie ciekawie, merytorycznie i praktycznie!

Spotkanie w PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych z poznańskimi przedszkolakami na przekór deszczowej pogodzie było przepełnione uśmiechami i dobrą zabawą.