Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

CIR 20190129 RogiSlimaka1

Grupa „Tygrysków” z poznańskiego Przedszkola nr 68 w ramach kolejnej odsłony naszej akcji propagującej głośne czytanie dzieciom bajek i wierszy „Czytam i Czuję,” spotkała się dzisiaj w PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych z Sekretarzem Miasta Poznania. Pan Stanisław Tamm z humorem i w bardzo przystępny sposób opowiedział maluchom o swojej pracy, a następnie przeczytał kilka bajek o zwierzętach opracowanych przez Stefanie Leonardi Hartley.

Dwie z nich „Lew idzie na wojnę” i „Lis i winogrona” spodobały się przedszkolakom najbardziej. Na finał Pan Sekretarz zaprezentował kilkudziesięcioletnią małą książeczkę, wyciągniętą z domowego archiwum, z której jak powiedział przedszkolakom korzystało już kilka pokoleń w rodzinie. Jak się okazało, rymowankę o ślimaku i jego rogach znają już nawet najmłodsi goście „Czytam i Czuję”.
W drugiej części spotkania w PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych maluchy wzięły udział w warsztatach plastycznych. Tematem prac byli bohaterowie bajek, które dzieci usłyszały wcześniej. ”Tygryski” najchętniej rysowały rude lisy i rogate ślimaki dźwigające swoje domki na plecach.

Na kolejne spotkanie z cyklu” Czytam i Czuję” zapraszamy w najbliższy poniedziałek o godzinie 10.30

CIR 20190129 RogiSlimaka2

CIR 20190129 RogiSlimaka3

CIR 20190129 RogiSlimaka4