Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Podsumowanie projektu Dreamseed

Głównym celem projektu #dreamseed było wskazanie na godność dzieci z niepełnosprawnością umysłową. Tę ideę grupa młodzieży z VIII, II i I Liceów Ogólnokształcących w Poznaniu realizowała poprzez dwa rodzaje działań.

Pierwszym z nich było prowadzenie dla chorych dzieci bezpłatnych warsztatów w poznańskich placówkach edukacyjnych. Tematem spotkań były marzenia i ich spełnianie, ponieważ organizatorzy głęboko wierzą, że każdy człowiek niezależnie od zdrowia czy stopnia integracji społecznej, potrzebuje marzeń i zyskawszy odwagę może je spełniać. Dzieci niepełnosprawne często spotykają się z mniej lub bardziej widocznym odrzuceniem, samotnością – poznanie siebie, otwarcie się na rówieśników i zbudowanie szczerej relacji z prowadzącymi może pomóc im odzyskać lub podbudować niezmiernie ważne poczucie własnej wartości. Poprzez integrację, zabawę, lekturę tekstu, rozmowę i część artystyczną #dreamseed zapewniał dzieciom urozmaicony czas, który oprócz radości i rozrywki, edukował.

Kolejnym działaniem, które było realizowane w ramach projektu, było poruszanie problemów dzieci niepełnosprawnych w społeczeństwie – wskazywanie na krzywdzące stereotypy i próba przedstawienia prawdziwych trosk i radości dzieci. Tym samym #dreamseed chce uświadamiać ludzi i uwrażliwiać ich na dobro oraz wartość godności drugiego człowieka.

Należy podkreślić, że za organizację całego projektu odpowiadała grupa licealistów, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, empatią i wytrwałością.

Projekt #dreamseed był realizowany w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Filmowe podsumowanie projektu znajdziecie Państwo na facebook’u #dreamseed

Podsumowanie projektu odbyło się w poniedziałek 1 kwietnia w siedzibie PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Licealiści sami prowadzili podsumowanie, a wśród Gości pojawili się między innymi Pani Agnieszka Lewandowska – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Pan Przemysław Alexandrowicz – Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Pani Radna Anna Wilczewska, Pani Dorota Potejko – Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Pani Julia Waligóra – Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta, Pani Anna Bronz-Wójcik i Pani Dorota Koźlik – Nauczycielki z VIII Liceum. 

Więcej informacji na profilu facebook’owym

Podsumowanie projektu Dreamseed

Podsumowanie projektu Dreamseed

Podsumowanie projektu Dreamseed