Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Logotyp Miasta Poznania

O tym, jaką formę i skalę przybierze protest będziemy wiedzieć tak naprawdę dopiero w poniedziałek. Trudno powiedzieć również, jak długo potrwa strajk nauczycieli (czy zakończy się przed egzaminami gimnazjalnymi i ósmoklasistów czy też nie). Mimo wielu niewiadomych, Miasto Poznań robi wszystko, by zapewnić dzieciom opiekę, a rodzicom - sprawny dostęp do informacji. Zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania powołano specjalny zespół, który zajmuje się kwestiami związanych z planowanym strajkiem.

Szanowny Rodzicu:

  • Skontaktuj się ze szkołą, aby wstępnie ustalić, czy w dniu strajku zajęcia będą się odbywać
  • Sprawdzaj dziennik elektroniczny – dyrektorzy placówek powinni zamieszczać tam bieżące informacje na temat sytuacji
  • Zapoznaj się z ofertą zajęć w placówkach pozaszkolnych dostępnych na stronie www.poznan.pl lub www.poznan.pl/oswiata.

Od niedzieli uruchomiona zostanie specjalna infolinia - tel. 61 88 88 680. Pod tym numerem, w dni robocze - w godz. 7.30-20 oraz w niedzielę - od godz. 12 do 20 pracownicy Wydziału Oświaty oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego będą udzielać informacji na temat strajku (tego, jakie szkoły protestują oraz alternatywnej oferty zajęć dla dzieci). W tych samych godzinach, od poniedziałku do piątku, informacji rodzicom udzielać będą także pracownicy Poznań Kontakt - tel. 61 646 33 44.

Na stronie miasta Poznania na bieżąco będą umieszczane informacje o aktualnej sytuacji w szkołach i przedszkolach. Listę placówek, które biorą udział w strajku, można znaleźć na stronie http://www.poznan.pl/mim/info/news/ktore-szkoly-i-przedszkola-strajkuja,131122.html.
Poznańskie instytucje na czas strajku przygotowały alternatywną ofertę zajęć dla uczniów. Niektóre z nich, jak np. osiedlowe domy kultury, zapewniają pełną opiekę. Są też propozycje, np. zajęcia na miejskich obiektach sportowych oraz w instytucjach kulturalnych, skierowane do dzieci z opiekunami lub młodzieży, które takiej opieki nie potrzebują. W sumie pomoc podczas strajku nauczycieli zaoferowało około 30 instytucji kultury i sportu. Pełna lista propozycji jest dostępna na stronie internetowej.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Poznania.

(Informacje za stroną www.poznan.pl)