Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Logo konkursu piosenki celtyckiej

Studenci i wykładowcy Pracowni Studiów Celtyckich na Wydziale Anglistyki UAM oraz Towarzystwo Polsko-Walijskie zapraszają już po raz szósty na Eisteddfod UAM, festiwal kultury walijskiej. Jest to świetna okazja do zaznajomienia się z kulturą tego mało znanego kraju, a przy okazji zaprezentowania swoich talentów w tak różnorodnych dziedzinach jak: twórczość literacka, tłumaczenia, muzyka i kulinaria.

Celem festiwalu jest szerzenie wiedzy o językach mniejszości, kulturze krajów celtyckich oraz zacieśnianie związków pomiędzy Polską a Walią czy Irlandią m.in. poprzez tłumaczenia tekstów kultury.
Jednym z elementów Festiwalu jest konkurs piosenki CELtoMUZYKOWANIE.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wieku 13 -17 lat, uczęszczających do klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz klas pierwszych i drugich szkół średnich.
Uczestnicy zaprezentują przed publicznością i jury jedną wybraną piosenkę w języku walijskim lub irlandzkim z następującej listy:

Język walijski:

  • Rew di Ranno
  • Tra Bo Dau (Dopóki jest ich dwoje)
  • Ar Lan y Mor (Nad brzegiem morza)
  • Si hei lwli ‘Mabi (Lulaj mi, syneczku)

Język irlandzki:

  • Óró, sé do bheatha 'bhaile (Óró, witaj w domu)
  • Cad é sin don té sin (Komu co do tego)

Teksty piosenek wraz z transkrypcjami, nutami i tłumaczeniami znajdują się TUTAJ.

Każdego uczestnika (zespół traktowany jest jako jeden uczestnik) zgłasza nauczyciel/opiekun, przesyłając do 30 kwietnia 2019 r., na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. KARTĘ ZGŁOSZENIA.

Konkurs odbędzie się podczas Eisteddfodu UAM, 17.05. 2019 r. godz. 16:45, sala 331, Collegium Martineum (dawne Historicum), ul. Św. Marcin. Szczegóły w REGULAMINIE.

Więcej informacji na stronie internetowej.