Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Zdjęcie z wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Kreo Team

Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KreoTeam

„Nie ma czegoś takiego jak zły pomysł; zawsze natomiast istnieje pomysł lepszy!” Dr Sam Micklus.
Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KreoTeam to niezwykłe miejsce, które przyciąga młodych ludzi chcących przełamywać myślowe schematy i lubiących wyzwania.

Stowarzyszenie powstało z pasji do innowacyjnej edukacji i do rozwoju kreatywności w niestandardowy sposób. Wszystko zaczęło się w 2010 roku. Twórcy, Ania i Karol Bielscy, pod opieką Poznańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Poznańskiej rozpoczęli swoją przygodę z grupą licealistów i studentów, których przygotowywali do międzynarodowego konkursu kreatywności Odyseja Umysłu. Działania zakończyły się sukcesem obydwóch drużyn: licealiści zdobyli tytuł wicemistrza Polski, studenci natomiast otrzymali nagrodę za wybitną kreatywność Ranatra Fusca i tym samym pojechali na Finały Światowe do USA. Tam, walcząc z drużynami z całego świata, zdobyli czwarte miejsce. Od tamtego czasu co roku startujemy w konkursie i osiągamy sukcesy.

Stworzyliśmy Kreoteam, ponieważ naszym zdaniem każdy ma w sobie potencjał twórczy, trzeba tylko dać szansę mu się obudzić. Uczymy więc dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Pokazujemy jak marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy do działania w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiamy wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Zgodnie z ideą Odysei Umysłu, jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców.

Ale Kreoteam to nie tylko praca z młodzieżą szkolną. Prowadzimy również warsztaty dla rodzin. Uczymy rodziców jak bawić się z dziećmi, by rozwijać ich samodzielność, by wzbudzać ciekawość poznawania świata, pokazywać jak łamać schematy już od najmłodszych lat. Widzimy również jak w dzisiejszym świecie pełnym bodźców, bardzo trudno jest nam zrelaksować się i zapanować nad emocjami. Zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Dlatego uważamy, że w życiu najmłodszych dzieci bardzo ważny jest trening uważności, który polega na byciu obecnym wobec bodźców płynących zarówno z otaczającego nas świata, jak i z naszych myśli i uczuć. I tego właśnie uczymy.

Zapraszamy na weekendowy wyjazd rodzinny w górach pełen uważności.

Zapraszamy również do polubienia naszego FP.

Zdjęcie z wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Kreo Team

Zdjęcie z wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Kreo Team