Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Poznański Targ Dobra

W najbliższą sobotę, 14 września odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – obchody Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych połączone z Targami Ekonomii Społecznej.

Organizacje pozarządowe świętować będą już po raz 9., natomiast podmioty związane z ekonomią społeczną dopiero startują z pierwszą edycją własnego wydarzenia.

"Poznański Targ Dobra" - bo pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna impreza – to doskonała okazja, by poznać lokalnych społeczników, wolontariuszy i inne osoby zaangażowane w działania na rzecz miasta i mieszkańców. Nazwa wydarzenia nawiązuje do wyjątkowo popularnych w Poznaniu ryneczków i targowisk, a także do Międzynarodowych Targów Poznańskich, które stanowią wizytówkę naszego miasta. Targi i wymiana dóbr kojarzy się z czymś komercyjnym - z produktami i usługami mającymi określoną wartość. Targ Dobra ma podkreślać z jednej strony faktyczną –  policzalną – wartość pracy, którą wykonują organizacje pozarządowe, a z drugiej strony ukazywać tę wartość dodaną, którą jest czynienie dobra na rzecz innych.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia wystawców na Świętym Marcinie (między ul. Ratajczaka a Kantaka) 14 września w godzinach 10:00 - 16:00. W tym czasie odbywać się będą różnorakie pokazy, warsztaty i spotkania. W specjalnie wyodrębnionej strefie ekoNGO będzie można zaczerpnąć inspiracje do bardziej ekologicznego stylu życia.

Dla młodszych uczestników Fundacja Niwa stworzy strefę dziecka, w której będzie można wyrazić się artystycznie, wziąć udział w miniolimpiadzie sportowej, uczestniczyć w pokazach naukowych oraz muzycznych, a także stworzyć własnego slima.  

Zapraszamy! Wymieniajmy się dobrem, nie tylko dobrami!