Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Razem dajmy zielone światło osobom z MPD

Szóstego października na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Jest to wyjątkowy dzień solidarności z osobami dotkniętymi MPD. Wyrazem tej solidarności jest kolor zielony – kolor nadziei.

Głównym celem Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego jest burzenie stereotypów dotyczących tej niepełnosprawności i podkreślenie, że osoby z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Ma nas uczyć wrażliwości na drugiego człowieka.

Tego dnia przypinamy zielone wstążki, a najważniejsze budynki są podświetlane zielonym światłem. Na zielono rozbłyśnie między innymi PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Bałtyk, Plaza, Posnania, Stadion Poznań, fontanna Wolności, Malta House, AVENIDA Poznań, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola  Marcinkowskiego.

W Poznaniu obchodzimy też „Poznański Tydzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego 2019” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”.

Więcej informacji na facebook’u.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji, w imieniu Stowarzyszenia „Żurawinka” serdecznie zapraszamy z latarkami na Plac Wolności 6 października o godzinie 18:00.