Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Dom Miasto Ogród

Jak być ekologicznym w codziennym życiu? Na czym polegała koncepcja klinów zieleni w Poznaniu? Jakie wynalazki prezentowała Powszechna Wystawa Krajowa? Brama Poznania zaprasza na rodzinne zajęcia towarzyszące wystawie czasowej „Dom. Miasto. Ogród. Twórczość Janiny i Władysława Czarneckich”. Będziemy eksperymentować, projektować i rozwijać wyobraźnię. Zastanowimy się też nad współczesnymi wyzwaniami ekologicznymi.

Miasto drzew – sobota, 26 października 2019 r. godz. 10:30

Dlaczego w miastach sadzi się drzewa liściaste? Czym są kliny zieleni w Poznaniu? Jak walczyć z miejskim zanieczyszczeniem powietrza? Zapraszamy na warsztaty dla rodzin, w których trakcie poznamy przełomową koncepcję Władysława Czarneckiego i aktywnie sprawdzimy, jak radzić sobie z miejskimi problemami ekologicznymi.

Zielony zawrót głowy – sobota, 23 listopada 2019 r. godz. 10:30

Jaki wpływ na klimat ma każdy z nas? Jak zmienić nasze codzienne miejskie nawyki, żeby zmniejszyć nasz ślad ekologiczny? Przed nami seria rodzinnych wyzwań i ekologicznych eksperymentów.

Informacje o wystawie:

Dom. Miasto. Ogród. Twórczość Janiny i Władysława Czarneckich

„Miasto jest organizmem żywym” zwykł powtarzać Władysław Czarnecki, architekt i urbanista, który wraz z Janiną Czarnecką, zajmuje kluczowe miejsce w dziejach rozwoju Poznania. Ich twórczość jest wyrazem przemian w XX-wiecznym projektowaniu oraz dowodzi, że nowoczesna myśl projektowa musi w sposób konsekwentny i zrównoważony traktować architektoniczne i urbanistyczne problemy miasta, jako nierozerwalną całość.

W ramach wystawy pragniemy pokazać niezwykłą biografię rodziny Czarneckich, która oddaje losy polskiej inteligencji w XX wieku, ich twórczość projektową oraz wartości, jakie przyświecały w działalności na rzecz rozbudowy miasta. Przyglądamy się, jak wyglądało ich spojrzenie na dom, miasto i zieleń, gdyż innym hasłem promowanym przez Władysława Czarneckiego było wezwanie „więcej lasów Poznaniowi!”.

28.09.2019-02.02.2020

Wstęp wolny!

Więcej informacji o wystawie na stronie internetowej Bramy Poznania.