Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Szkoła Pływania „Jak Pływać” to projekt zrodzony z pasji do nauki, sportu, pływania i ludzi.

Efektem pracy i zaangażowania całego zespołu „Jak Pływać” oraz specjalistów jest stworzenie mechanizmów, których zadaniem jest  dostarczanie nowinek i rozwiązań umożliwiających prowadzenie bardziej efektywnego procesu nauki oraz treningu pływackiego zarówno wśród amatorów jak i profesjonalnych zawodników. 

Tylko właściwa ocena, jej analiza oraz zaplanowane, właściwe działania, niosą za sobą oczekiwany sukces i takie jest właśnie  podejście do pracy w Szkole Pływania „Jak Pływać”. 

„Jak Pływać”, którego autorem jest Remigiusz Wojdanowicz, to projekt poświęcony nauce pływania i treningowi pływackiemu. Celem działalności jest popularyzacja pływania oraz podwyższenie jakości szkolenia pływackiego w Polsce. Zakres usług oferowanych przez Szkołę Pływania "Jak Pływać" jest bardzo szeroki, poczynając od małych dzieci, młodzież, dorosłych, aż po osoby starsze, które chciałyby nauczyć się pływać lub wymagają rehabilitacji w środowisku wodnym.

Wiedza i doświadczenie z jakimi trenerzy i instruktorzy się cechują sprawia, że jest to marka godna zaufania.

 

Nauka pływania dla dzieci

Rozpoczęcie przygody z nauką pływania nie zawsze kojarzy się z beztroską zabawą. Przez odmienne warunki fizyko-chemiczne wody, to specyficzne środowisko może w początkowym etapie stwarzać wiele trudności i przysparzać stresów, z tym związanych. Rolą trenera jest stworzyć warunki, by jak najbardziej pomóc Twojemu dziecku przejść przez ten etap.

Naukę pływania w "Jak Pływać" opieramy na trzech filarach:

ZAUFANIE - to właśnie zaufanie pomiędzy trenerem a jego podopiecznym to fundament przyszłej współpracy i poczucia bezpieczeństwa. Przez wspólnie spędzany czas na basenie, urozmaicone aktywności oraz zabawę budujemy wzajemne zaufanie, które pozwala podejmować przyszłe wyzwania. Dzieci mają naturalną chęć uczenia się nowych rzeczy, a bez zaufania i komfortu bezpieczeństwa, dzieci niechętnie podejmują się nowych wyzwań.

ZABAWA - to najbardziej naturalna, najatrakcyjniejsza forma podejmowania aktywności przez dzieci. Środowisko wodne jest czymś zupełnie nowym dla młodego adepta, a zabawa jest nieocenionym elementem jego poznania. Stosowane zabawy są tak dobierane, by zachęcało każde dziecko do wzięcia w niej udziału i dostarczało przy tym mnóstwa radości i przyjemności. To potęguje efekty oswojenia i nauki pływania w błyskawicznym czasie.

EFEKTYWNOŚĆ - „Jak Pływać” zmniejszono liczebność uczniów w grupie, by umożliwić przeprowadzenie zajęć w możliwie najbardziej komfortowych warunkach. Intensyfikacja zabaw i poszczególnych aktywności w środowisku wodnym sprzyja większemu zaangażowaniu dzieci, sprawiając, że zajęcia są dla nich bardziej interesujące. Efektem końcowym jest zwiększona efektywność procesu nauki pływania.

Trenerzy z „Jak Pływać” wiedzą jak uczyć, by proces nauki pływania był możliwie przyjemny, a rozwój sprawiał dzieciom radość wpływając w ten sposób również na inne kompetencje i cechy wolicjonalne takie jak: odwaga, podejmowanie decyzji czy bezpieczeństwo. 

 

Nauka pływania dla dorosłych

„Jak pływać” otacza profesjonalną opieką również osoby dorosłe. Niezależnie od tego czy chcesz rozpocząć naukę pływania, czy lekarz zalecił Ci pływanie pora znaleźć dla siebie odpowiedniego trenera, który pokieruje Cię przez ten trudny proces i pozwoli lepiej zrozumieć środowisko wodne. Trenerzy i rehabilitanci są do Twojej dyspozycji i zrobią co w ich mocy, by pomóc Ci w realizacji założonego rezultatu, od tej chwili mamy przecież wspólny cel! Podczas indywidualnych zajęć trener wskaże kierunek działań, który pozwoli na szybkie osiągnięcie poprawy techniki pływania, w wybranym stylu pływackim. Odpowiednio zaplanowane ćwiczenia, ich progresja oraz kierunek oddziaływania poprawią Twoją technikę pływania, a co za tym idzie, poprawienie własnej efektywności i skuteczności.

 

Plany treningowe dla sportowców

Początek przygody z pływaniem już za Tobą i myślisz o startach w zawodach, jednak nie masz możliwości przyjeżdżać na konsultacje regularnie? Eksperci „Jak Pływać” pomogą Ci w osiągnięciu celu i przygotują do startu w zawodach! Podczas konsultacji zostaniesz poddany ocenie technicznej, ocenie wydolności, co da podstawę do opracowania możliwie najlepiej zoptymalizowanego programu treningowego, dostosowanego do Twoich aktualnych potrzeb. Otrzymasz zaprogramowany plan treningowy oraz wybrane ćwiczenia, które pozwolą Ci poprawić technikę pływania. Spotkanie w celu aktualizacji obciążenia treningowego pozwolą na możliwie najlepsze przygotowanie się do współzawodnictwa obniżając przy tym koszty regularnych, indywidualnych zajęć z trenerem.

 

Aquaterapia

Aquaterapia to rodzaj działań terapeutycznych, które odbywają się w środowisku wodnym. Jest to jeden z niewielu środków, podczas których pacjent znajduje się w stanie umiarkowanej nieważkości, przez odciążenie w postaci zmniejszonej masy ciała i siły grawitacji. W zakres oferowanej przez „Jak Pływać” aquaterapii wchodzą: nauka pływania osób niepełnosprawnych w koncepcji Halliwick oraz rehabilitacja ruchowa w środowisku wodnym. Podczas sesji dziecko doświadcza nowych wrażeń, które korzystnie wpływają na dobre samopoczucie i odczuwanie pozytywnych emocji. Zajęcia są zindywidualizowane, a ćwiczenia wykonywane w wodzie dobierane są według zasobów i możliwości podopiecznego. Jednym z fundamentów aquaterapii w Szkole Pływania „Jak Pływać” jest podążanie za dzieckiem i jego możliwościami. Trenerzy i terapeuci starają się, by więź tworzona pomiędzy pacjentem a rehabilitantem była jak najbardziej przyjazna, dlatego działania są ukierunkowane na pozytywne wzmocnienie oraz dowartościowanie dziecka.

 

To wszystko i jeszcze więcej sprawia, że pływanie to wspaniały sport, nie tylko dzięki specyficznym warunkom fizyko-chemicznym, ale również dyscyplina, którą można uprawiać przez całe życie, to miejsce spotkań wielu ludzi oraz atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu dla całych rodzin.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich podopiecznych oraz wspierając poznańskie rodziny Szkoła Pływania „Jak Pływać” została Partnerem Programu Poznańska Rodzina Duża.

 

Więcej informacji na temat projektu znajdziesz na stronie internetowej oraz profilu na facebook’u, gdzie już niedługo pojawią się zapisy do nowych grup.