Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Głównym tematem środowego spotkania Rady Rodziny Dużej były formy wsparcia rodzin wielodzietnych przez Miasto Poznań. Przybyłych gości przywitał, kworum stwierdził i sesję Rady otworzył Szymon Wytykowski – Przewodniczący Rady Rodziny Dużej.

Spotkanie rozpoczęła Renata Marczuk – Dyrektor Biura Spraw Lokalowych, która przedstawiła politykę mieszkaniową Miasta Poznania na rzecz rodzin wielodzietnych. Osoby wychowujące więcej niż 3 dzieci w wieku do 18 roku życia, a w przypadku dzieci uczących się do 25 roku życia otrzymują dodatkowe 2 punkty w systemie kwalifikacji punktowej. W 2018 roku 99 rodzin wielodzietnych złożyło wniosek o lokal socjalny, a 146 o lokal socjalnych. W 2019 roku (dane do 31 października) 84 rodziny o wniosek socjalny, a 152 o lokal mieszkalny.

Następnym punktem spotkania były formy wsparcia dla rodzin wielodzietnych, o których mówiła Izabela Synoradzka – Zastępca Dyrektora MOPR w Poznaniu. Przedstawiona została struktura MOPR oraz działalność, którą jego pracownicy świadczą na co dzień.

Ostatnimi punktami spotkania Rady było opiniowanie projektu uchwały Rady Miasta Poznania zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniach chronionych prowadzonych przez jednostki organizacyjne Miasta Poznania lub działających na jego zlecenie oraz opiniowanie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin.

Sprawą organizacyjną omawianą podczas posiedzenia Rady Rodziny Dużej była dyskusja dotycząca zmian regulaminu Rady Rodziny Dużej.