Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Kiermasz bożonarodzeniowy, świąteczna parada, konkurs rzeźbienia w lodzie i młyńskie koło - to tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców i turystów podczas tegorocznego Betlejem Poznańskiego.

Nie zabraknie tradycyjnych punktów programu, ale pojawią się też nowości. Tak jak w latach poprzednich, szereg wydarzeń czeka na poznaniaków zarówno na Starym Rynku, jak i placu Wolności. Oficjalne otwarcie Poznańskiego Betlejem 2019 już 16 listopada, o godzinie 17:00!

Tak jak w latach ubiegłych, na placu Wolności staną karuzele dla dzieci i  diabelski młyn, z którego będzie można podziwiać panoramę Poznania. Na schodach Arkadii odwiedzić można będzie Szopkę Betlejemską. Nowością będzie adwentowy kalendarz o wymiarach 8 na 2 metry.

RODZINNE ŚRODY, WEJŚCIÓWKI NA DIABELSKI MŁYN I WSZYSTKIE KARUZELE

Miasto Poznań przygotowało 1500 darmowych wejściówek dla dzieci (po 2 na osobę) - zarówno na diabelski młyn, jak i wszystkie dostępne karuzele. Wejściówki będą rozdawane w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 w terminach:

  • 9 grudnia od godziny 12:00
  • 10 grudnia od godziny 17:00
  • 11 grudnia od godziny 17:30
  • 12 grudnia od godziny 10:00
  • 13 grudnia od godziny 14:00
  • 14 grudnia od godziny 10:00 i 16:00

Bilety są wydawane do wyczerpania dziennej puli biletów.

Darmowe wejściówki będzie można otrzymać także biorąc udział w konkursie oraz wydarzeniach, organizowanych przez CIR podczas rodzinnych śród. W ramach projektu “Czytam i czuję” co tydzień dzieciom czytać będą znani i lubiani poznaniacy: Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz oraz Zastępcy Prezydenta Katarzyna Kierzyk-Koperska, Mariusz Wiśniewski, Jędrzej Solarski oraz Skarbnik Miasta Poznania Barbara Sajnaj.

Atrakcją będą też warsztaty w ramach “Pracowni Elfów”. Podczas najbliższych zajęć, 20 listopada najmłodsi samodzielnie przygotują unikatowe torby na świąteczne podarki. Wszystko to pod czujnym okiem elfów Świętego Mikołaja. Po każdych warsztatach organizatorzy zapraszają na rodzinne wydarzenia na placu Wolności, m.in. animacje świąteczne, koncert kolęd czy spektakl teatralny. (O terminach będziemy informować na swojej stronie internetowej oraz profilu facebookowym).

KARTA DUŻEJ RODZINY I POZNAŃSKA ZŁOTA KARTA

Zniżki czekają także na posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Od 16 listopada do 22 grudnia - będą mogli korzystać z promocji na diabelski młyn (osoby dorosłe zapłacą za bilet 17 zł, a dzieci 12 zł) oraz wszystkie karuzele (6 zł).

Seniorzy, którzy mają Poznańską Złotą Kartę, będą mogli kupić taniej grzane wino.

Atrakcje na placu Wolności czekają jednak nie tylko w rodzinne środy. Czwartki będą upływać pod znakiem imprez silent disco. Dużą atrakcją będzie Fire Show, które odbędzie się 22 i 29 listopada. Tradycyjnie pomóc będzie można podopiecznym Hospicjum Palium (13 grudnia) oraz Fundacji Bread of Life (20 grudnia). W sobotę, 21 grudnia z placu Wolności wyruszy Świąteczna Parada, która przejdzie ul. Paderewskiego na Stary Rynek.

 

JARMARK NA STARYM RYNKU

Jarmark Bożonarodzeniowy na Starym Rynku rozpocznie się w sobotę, 30 listopada, kiedy to prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak uroczyście rozświetli miejską choinkę. Na świątecznym kiermaszu oprócz wystawców z Polski, znajdą się też kupcy z Litwy, Ukrainy, Białorusi czy Niemiec. W tym roku pojawi się też więcej stoisk, na których można będzie kupić rękodzieła - choinkowe ozdoby i świąteczne prezenty. Jak zawsze, będzie można odwiedzić Szopkę Bożonarodzeniową, zadzwonić "Dzwonkiem życzeń" czy wrzucić list do Gwiazdora do specjalnie przygotowanej skrzynki Poczty św. Mikołaja. Pojawi się również zimowa instalacja niespodzianka.

Nie zabraknie też tradycyjnych imprez. W każdy grudniowy weekend na najmłodszych czekają zimowe animacje i spotkania z bajkowymi postaciami. W dniach 7-8 grudnia będzie się odbywał Poznań Ice Festival, a Stary Rynek stanie się areną zmagań rzeźbiarzy w lodzie. Natomiast 14 grudnia wszyscy chętni będą mogli odśpiewać w wielu językach "Cichą Noc" - najbardziej znaną kolędę na świecie. 15 grudnia do Poznania zawita Betlejemskie Światło Pokoju.

W czasie Betlejem Poznańskiego ulicami miasta będzie też jeździć Świąteczna Bimba. Jarmark Bożonarodzeniowy na placu Wolności i Starym Rynku potrwa do 22 grudnia.

Więcej informacji o Betlejem Poznańskim 2019 można znaleźć na stronie internetowej.