Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

W PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych zainaugurowaliśmy cykl spotkań z poznańskimi przedszkolakami w ramach Betlejem Poznańskiego. Pierwszym gościem tej prawie już świątecznej odsłony „Czytam i Czuję”- naszej akcji promującej głośne czytanie dzieciom bajek i wierszy był Wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski.

Małymi gośćmi były przedszkolaki z „Baśniowego Domu”. Prezydent przeczytał im jedną opowieść z książki „Czupieńki. Gwiazdka” autorstwa Gerarda Moncomble. Nie przypadkiem była to wzruszająca historia o gwiazdce, która spadła z nieba na śnieg i nie miała siły wrócić na mleczną drogę. Na szczęście, jak to u Czupieńków wszystko dobrze się skończyło i gwiazdka w porę powróciła do swoich siostrzyczek.

W dalszej części spotkania przedszkolaki rysowały choinki, bombki, sanie pełne prezentów i oczywiście gwiazdki. Po warsztatach plastycznych ciepło ubrane wyruszyły wraz opiekunami na Plac Wolności, aby na Betlejem Poznańskim napić się gorącej czekolady która, co jest w pełni zrozumiałe sprawiła maluchom najwięcej radości.

Najbliższa odsłona naszego „Czytam i Czuję” w poniedziałek. Z kolei taka jak dzisiaj - świąteczna wersja „Czytam i Czuję” połączona z wyprawą na Betlejem Poznańskie, w kolejną środę.