Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Gościem kolejnego „Czytam i Czuję” w PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych był JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński. Pan Rektor przeczytał przedszkolakom książkę Catariny Kruusval „Jabłonka Eli”.

Kolejna pozycja z cyklu książek o małej dziewczynce tym razem opowiada historię  jabłoni rosnącej w przydomowym ogrodzie, zmianach pór roku i zimowej wichurze, która łamie drzewo i zmienia cały świat małej Eli i jej brata Olka. Bardzo mądra opowieść o zmianach w przyrodzie i naszym życiu  spodobała się maluchom z przedszkola „ Kolorowy Świat”.

W drugiej części spotkania z literaturą dziecięcą zaprosiliśmy przedszkolaki na warsztaty taneczne przygotowane i prowadzone przez Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF. Stali partnerzy naszej akcji „ Czytam i Czuję” jak zawsze zorganizowali zajęcia perfekcyjnie. Przy okazji dobrej zabawy maluchy usłyszały wiele ciekawych informacji o dawnych zwyczajach, historii strojów ludowych i instrumentach, na których kiedyś grali muzykanci w kapelach. Na koniec dzieci poznały podstawowe kroki do „Krakowiaka”, przymierzyły bogato zdobione stroje i z uśmiechem od ucha do ucha pozowały do zdjęć.

Kolejne spotkanie z „Czytam i Czuję” w PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych w ramach Betlejem Poznańskiego już w najbliższą środę o 10.30