Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Kolejna odsłona „Czytam i Czuję” w ramach Betlejem Poznańskiego sprawiła wiele radości maluchom z poznańskiego przedszkola „Tęczowa Wyspa”. W pierwszej części promującej głośne czytanie dzieciom wierszy i bajek, przedszkolaki spotkały się z Przewodniczącym Rady Miasta Poznania Grzegorzem Ganowiczem.

Pan Przewodniczący przeczytał bajkę Petra Horacka „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka”. Świąteczna opowieść o tym jak domowe zwierzęta ubierały choinkę stojącą przed domem rozbawiła naszych najmniejszych gości i co ważniejsze wprowadziła w odpowiedni klimat przed częścią warsztatową spotkania.

Po lekturze grupa „Elfów” stała się gromadką zdolnych artystów. Każdy z przedszkolaków przygotowywał ozdoby choinkowe, najczęściej były to bombki. Wszystkie bombki, i te mniej i te bardziej kolorowe, w paski czy kropki,  ozdobią choinki w Urzędzie Miasta Poznania.

Po umyciu rączek i ubraniu ciepłych kurtek, czapek i szalików, przedszkolaki pomaszerowały wraz z opiekunkami na Plac Wolności na ciepłe kakao. Betlejem Poznańskie jak w każdą środę wspólne z PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych przygotowało pyszny napój dla dzieci.

Na następne spotkanie z „Czytam i Czuję” zapraszamy w poniedziałek o 10.30