Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

„Mądre Bajki” to bajki z wartościowym przekazem i morałem, takie które pokazują dzieciom jak pozostać sobą, mimo przeciwności losu. Tak o swoim bajkowym pomyśle na życie opowiada autorka „Mądrych Bajek” Krystyna Marczak dzisiejszy gość naszej akcji „Czytam i Czuję”.

Pani Krystyna przeczytała maluchom z przedszkola „Kolorowy Świat” dwie napisane przez siebie bajki, „Dzik Dzikusek” i „Kot Marzyciel”. Dodatkową atrakcją dzisiejszego spotkania z pisarką były prezentowane na ekranie ilustracje z bajek i specjalnie przygotowany podkład muzyczny z odgłosami zwierząt, które występują w opowieściach pani Krystyny. Dzieciom takie podejście do czytanych bajek bardzo się spodobało.

Po lekturze w pierwszej części warsztatów przedszkolaki kolorowały kocie maski, w drugiej Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF zaprosił dzieci na zajęcia promujące taniec ludowy. Nasi stali partnerzy przygotowali konkursy, ciekawe historie o ludowych strojach i zwyczajach, a przede wszystkim naukę podstawowych kroków krakowiaka. Na koniec nie zabrakło przebierania się w czapki z pawim piórkiem i zakładania kwiecistych góralskich chust.

Kolejne spotkanie z „Czytam i Czuję” w PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych w najbliższą środę w ramach Betlejem Poznańskiego o 10.30