Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Gościem środowego posiedzenia Rady Rodziny Dużej był Prezydent Jędrzej Solarski. Przybyłych gości przywitał Szymon Wytykowski – Przewodniczący Rady Rodziny Dużej.

Prezydent jako pierwszy mówca podczas posiedzenia Rady mówił o rodzinach zastępczych. W 2018 roku mieliśmy w Poznaniu 476 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 662 dzieci, ale potrzeby wciąż są duże. W domach dziecka przebywa około 200 dzieci. Prezydent podkreślił, że należy dochować wszelkich starań, aby rodzin zastępczych było więcej. Prezydent rozpoczął dyskusję na temat tego w jaki sposób zachęcić poznaniaków do stawania się rodziną zastępczą.

Przedstawiciele Rady Rodziny Dużej wykazali duże zainteresowanie tematem i zadawali pytania, aby sprawę lepiej zrozumieć. Podkreślono, że oprócz pomocy materialnej, potrzeba innych form wsparcia, dzięki którym nie byłoby potrzeby odbierania dzieci rodzinom biologicznym. Należy położyć nacisk zarówno na pogłębianie kompetencji miękkich u rodziców oraz naukę często podstawowych obowiązków. Zwracano uwagę na podstawowe potrzeby rodzin zastępczych takich jak mieszkania odpowiedniej wielkości. 

Spotkanie przebiegało w ciepłej, świątecznej atmosferze w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Kolejne posiedzenie Rady Rodziny Dużej przewidziano na styczeń 2020 roku.