Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Gościem dzisiejszej odsłony „Czytam i Czuję” w PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych był mjr Rafał Felcenloben, Szef Klubu 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu.

Spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola nr 190 w Poznaniu, nie ograniczyło się jedynie do lektury książki o bohaterskich polskich pilotach z czasów ostatniej wojny, ale przede wszystkim było spotkaniem z prawdziwym żołnierzem, który bardzo ciekawie opowiadał o F-16 stacjonujących na lotnisku w Krzesinach. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość chętnie i wyczerpująco odpowiadał.

Po rozmowie z panem majorem w PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych pojawił się Wartuś - maskotka Straży Miejskiej Poznania. Stali partnerzy akcji „Czytam i Czuję” przygotowali na spotkanie z dziećmi konkursy i zestaw informacji o tym jak bezpieczne poruszać się po mieście, na co zwracać uwagę przy przechodzeniu przez ulicę i gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia.

Na koniec  „Czytam i Czuję” maluchy pomaszerowały do Atelier Sztuki Nowoczesnej Piotra Gonzagi Myszkowskiego. W prawdziwej pracowni artysty malarza, dzieci dowiedziały się czym różni się sztuka nowoczesna od tej, którą najczęściej oglądamy w muzeach i galeriach. Spotkanie w atelier zakończyło się wspólną pracą plastyczną, przedstawiającą złotą gwiazdę betlejemską.

Następne „Czytam i Czuję” w PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych w najbliższą środę.