Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Ostatnia sobota w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych upłynęła pod znakiem poszukiwania magii Świąt i tradycyjnych wigilijnych smaków.

Dzień rozpoczęliśmy z dużą dawką pozytywnej energii dzięki koncertowi, który zorganizowaliśmy dla najmłodszych Gości - „W poszukiwaniu Magii Świąt”. Było wspólne śpiewanie świątecznych piosenek i kolęd. Zgromadzone dzieci i dorośli poznali też historię, w której występowały Elfy i sam Święty Mikołaj. Wszyscy widzowie przekonali się, że najważniejsza w trakcie Świąt jest miłość, którą możemy się nawzajem obdarować. Co prawda śnieg nas nie rozpieszcza tej zimy, ale nasze Elfy znalazły na to sposób i zaśnieżyły przestrzeń PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

W ciągu całego dnia chętne dzieci mogły ulepić swoje własne bałwanki. Z masy solnej, piankoliny, ciastoliny lub piasku kinetycznego - najmłodsi bardzo chętnie lepiły, ugniatały, zmieniały formy, a opiekujące się nimi Śnieżynki i Elfy chętnie w tym pomagały.

Na zakończenie dnia, kiedy zapadł zmrok, jak na Wigilię przystało, do naszego Centrum przybył Gość Specjalny – Pani Katarzyna Bosacka.  Katarzyna Bosacka jest polską dziennikarką, autorką publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny i wychowania dzieci.  Prowadzi kanał na platformie YouTube pod nazwą EkoBosacka, zajmujący się ekologią i zdrową żywnością. Pani Katarzyna mówiła o wigilijnych tradycjach kulinarnych, opowiadała jak zrobić tradycyjny zakwas na barszcz i jak odchudzić śledzia w śmietanie.

Na zakończenie każdy z przybyłych słuchaczy mógł osobiście porozmawiać z Panią Katarzyną, która cierpliwie odpowiadała na pytania, pozowała do zdjęć i rozdawała autografy.

Wszystkim przybyłym Gościom obecna na spotkaniu Pani Katarzyna Kierzek – Koperska – Zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania złożyła w imieniu Pana Prezydenta Jacka Jaśkowiaka Świąteczne życzenia radości i wielu rodzinnych chwil.

Dziękujemy za obecność w tym wyjątkowo świątecznym dniu Pani Katarzynie Bosackiej i Art. Bonsai.

Wszystkim naszym Gościom składamy najlepsze życzenia z okazji Świąt i Nowego Roku.