Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Gościem dzisiejszego „Czytam i Czuję” w PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych był Piotr Klimek Dyrektor Teatru Animacji w Poznaniu. Pan Piotr jak przystało na szefa instytucji mającej na co dzień kontakt z dziećmi pokazał niesamowite zdolności w okiełznaniu najmłodszej grupy maluchów z poznańskiego przedszkola „Trele Morele”.

Dzieci z dużym zaciekawieniem - co wcale nie było takie oczywiste, zważywszy na bardzo młody wiek, wysłuchały obszernych fragmentów książki napisanej przez Tomasza Małkowskiego „O Kamilu, który patrzył rękami”. Opowieść o niewidomym chłopcu, który robi wszystko aby otoczenie traktowało go jak pozostałych rówieśników bawiła i wzruszała jednocześnie.

Po lekturze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez stałego partnera „Czytam i Czuję” Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF. Tym razem nasi najmłodsi goście dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o strojach, zwyczajach i tańcach wielkopolskich. Tradycyjnie nie zabrakło konkursu muzycznego, w którym przedszkolaki rozpoznawały instrumenty, często słysząc brzmienie np. klarnetu, czy akordeonu po raz pierwszy w życiu. Na koniec były przymiarki ludowych strojów i wspólne tańce.

Kolejne spotkanie z „Czytam i Czuję” w PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych w najbliższy poniedziałek o 10:30.