Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Gościem poniedziałkowego „Czytam i Czuję” w PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych była Pani Angelina Jakubowska Zastępca Prezesa Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Kominiarzy.

Pani Angelina ubrana w czarny kombinezon i czarny cylinder na głowie, już samym wyglądem zaciekawiła dzieci z przedszkola „Księcia Przemysława”. Opowieści o wspinaniu się na dachy poznańskich kamienic i czyszczeniu kominów mogły trwać bez końca. Po historiach związanych z pracą, przyszła kolej na lekturę. Pani kominiarz przeczytała przedszkolakom fragmenty książki Agnieszki Nożyńskiej „Zawody, czyli kim możesz zostać”, w szczególności te opowiadające o pracy jaką na co dzień wykonuje. Na koniec zaprezentowała  podstawowe narzędzia służące do sprawdzania czystości kominów i takie, które służą do ich czyszczenia.

W drugiej części spotkania przygotowanego przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, przedszkolaki wzięły udział w warsztatach „Piotrusia Zawodowca”, które przygotowała i poprowadziła pani Ewelina Jedwabny. Jak zawsze spotkanie z CWRKDiZ w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych bawiło i uczyło jednocześnie. Dzieci poznawały nowe zawody i miały bardzo dużo pytań. Najczęściej sześciolatki, co może trochę zaskakiwać - pytały o zarobki.

Kolejne spotkanie z „Czytam i Czuję” w PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych za tydzień o 10:30.