Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Kultową bajkę o „Trzech Świnkach” przeczytały dzisiaj przedszkolakom, w ramach kolejnej odsłony „Czytam i Czuję” trzy urocze panie: Iwona Matuszczak-Szulc Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej, Anna Aleksandrzak Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. kontaktów instytucjonalnych i Anna Wawdysz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. młodzieży i współpracy akademickiej.

Nakrycia głów, bezpośrednio nawiązujące do opowieści i wszechobecne małe pluszowe świnki sprawiły, że nasi najmniejsi goście byli zachwyceni interpretacją popularnej i znanej wszystkim bajki. Dodatkową atrakcją był przygotowany perfekcyjnie podział na role i muzyczny podkład na żywo - Przemysława Śledzia.

Stały partner akcji „Czytam i Czuję” Przemysław Śledziuha Śledź przygotował i poprowadził dla przedszkolaków również dzisiejsze warsztaty. Historia od łuku do gitary elektrycznej, kolejny raz wprawiła w zachwyt, tym razem grupę „Myszek” z przedszkola nr 171 w Poznaniu. Dzieci usłyszały opowieść o tym jak człowiek wymyślił gitarę, co było pierwsze ukulele czy banjo i najważniejsze, że mogły dotknąć każdego instrumentu i na nim zagrać. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów i tańców, a całość zakończył instrument strunowy- cajon, któremu wychodzące już maluchy przybijały piątkę.

Kolejne spotkanie z „Czytam i Czuję” w PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych za tydzień o 10.30.