Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Gościem dzisiejszego „Czytam i Czuję”, akcji promującej głośne czytanie poznańskim przedszkolakom wierszy i bajek, była popularna dziennikarka telewizji WTK Olga Sokal. Pani Olga na spotkanie z grupą „Krasnoludków” przyniosła zakupioną wczoraj na Poznańskich Targach Książki, reedycję wierszy Jana Brzechwy.

Wierszowane historyjki to klasyka literatury dziecięcej, lubiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Niezwykły świat przygód zwierząt, roślin i ludzi, niezmiennie, mimo upływu lat uczy i wychowuje kolejne pokolenia, ośmieszając naganne zachowania i pochwalając te dobre. Wybrane przez Panią Olgę na dzisiejszą odsłonę „Czytam i Czuję” wiersze, zaczynając od popularnej „Kaczki dziwaczki” i kończąc na mniej znanym „Globusie”, sprawiły tyle samo radości dzieciom i paniom opiekunkom. Taki entuzjazm i aplauz najmłodszych widzów zdarza się tylko przy mistrzowskiej interpretacji wierszy Jana Brzechwy.

W drugiej części spotkania zaprosiliśmy maluchy na warsztaty wokalno-taneczne, przygotowane przez Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF. Tradycyjnie podczas  spotkań z tancerzami, przedszkolaki dowiedziały się dużo o historii prezentowanych strojów i rozpoznawały brzmienie instrumentów, które można usłyszeć w kapeli zespołu „Poznań”. Nowością były wspólne śpiewy i góralskie tańce prezentowane w PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych po raz pierwszy.