Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Bywają takie chwile, w których pomimo silnych chęci i usilnych próśb, a nawet prób przekupstwa nie udaje się odciągnąć naszych pociech (zwłaszcza tych trochę starszych) od ekranu komputera czy tabletu. Zaproponujmy naszym dzieciom strony, które w ciekawy sposób pozwolą zdobyć nową wiedzę, a nawet zainteresować dziecko, którąś z dziedzin nauki. Jeśli chcecie, aby wasze dziecko podszlifowało swoje umiejętności, z któregoś z przedmiotów zajrzyjcie na którąś z poniższych stron.

Youtube  to nie tylko zabawne filmiki o kotach, ale również filmy, które pozwalają dzieciom poznać, a nam sobie przypomnieć to czego uczyliśmy się w szkole. Pomoże też odpowiedzieć na pytania, którymi dzieci nas zasypują każdego dnia.

UNIWERSYTET DZIECI opowie jak bezpiecznie korzystać z sieci.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK czy robot może stracić pamięć?

PI – STACJA MATEMATYKA wiecie co to jest dowód schematu Hornera?

PAN BELFER opowie o chemii w nieco inny sposób.

PASJA INFORMATYKI zaskoczy Was logicznymi zagadkami i wprowadzi w świat programowania.

 

Spędzając czas w internecie możemy podszlifować angielski

BRITISH COUNSIL tym razem strona internetowa, która pomoże naszym dzieciom mówić w języku Królowej Elżbiety II m. in. dzięki grom.

 

Jeśli dzieci wysiedzą jeszcze chwilę przed ekranem przemyćmy im matmę i gry edukacyjne.

MATLANDIA to strona, na której znajdziecie przykłady matematycznych zadań dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz PISUPISU to prawdziwa kopalnia gier edukacyjnych dla młodszych i starszych dzieci

Proponujemy jednak nie spędzać całego czasu na tablecie. Czasami wystarczy tylko zerknąć do Internetu na chwilę, znaleźć inspirację i opuścić świat wirtualny by stworzyć coś wspólnie w rzeczywistości w realnym świecie.

EDUKACJA NA NOWO matematykę nie każdy lubi, ale klocki lego kochają chyba wszyscy. Wiedzieliście, że dzięki lego można polubić nawet matmę?

Jeśli nasze dzieci mają za dużo energii, to z pomocą po raz kolejny przychodzi nam youtube i kanał FITTY KID, który nauczy nas wspólnie ćwiczyć w czterech ścianach.

Ciekawe propozycje znajdziecie też na facebook’u. My szczególnie polecamy KORALOWĄ MAMĘ i jej post pt. Co poza Minecraftem i Netflix.

Zachęcamy do dzielenia się pozytywnymi przykładami tego jak można pożytecznie spędzić czas w Internecie. Swoje propozycje może przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.