Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych


Dom Bajek Fundacji Jak Malowana, który znacie między innymi z Czytand odbywających się w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, zachęca do pozostania w domu i czytania książek, my się przyłączamy do apelu.

Drodzy! 

#zostańwdomu #czytajksiążki

Internet buzuje od informacji, a w naszych Maludach buzuje wiosenna energia, którą trudno czasem rozładować w czterech ścianach. Dla tych z Was, którzy nie zdążyli dotrzeć do Biblioteki Domu Bajek ani innej wypożyczalni, by zrobić zapas lektur na czas kwarantanny, mamy takie oto porady czytelnicze:

  1. Wróćcie do starych lektur, nawet z okresu, gdy wasze dzieci były jeszcze bardzo bardzo małe, do tych być może dawno zapomnianych, ale wciąż wartościowych pozycji - odświeżcie je, a by wzbogacić tą przyjemność z powrotu o nowe wrażenie spróbujcie je opowiadać na zmianę bądź potraktujcie je jako pretekst do nauki liter i ćwiczenia samodzielnego czytania.
  2. Sięgnijcie razem do nietypowych ksiąg, czyli pozycji teoretycznie dla dorosłych czytelników np. tych kulinarnych, podróżniczych, atlasów czy map. Będą pretekstem do rozmowy, snucia wspólnych planów czy innych wariacji.
  3. Sięgnijcie po te klasyczne opowieści, które znają chyba wszyscy, ale obudźcie w sobie duszę poety i improwizujcie - oklepany Czerwony Kapturek może przecież przyjechać pod domek babci na tęczowym jednorożcu, a wilk odmówić konsumpcji kogokolwiek, bo kwartał temu przeszedł na dietę wegańską, bo szuka nowych sposobów na wyrażenie własnej osobowości.

Możecie też sięgnąć po black mirror i choć komputer czy tablet, albo telefon to ekwipunek, z którym często próbujemy jako rodzice walczyć - w tej wyjątkowej sytuacji mogą one okazać się sprzymierzeńcami i to w taki sposób, by nie skończyło się to wielogodzinnym wgapianiem się w ekran. Sporo jest kanałów z darmowymi audiobookami, słuchowisk czy interpretacji lektorskich.

Bądźmy dobrej myśli, przyjemnego czytania i spokojności!

Dom Bajek

Fundacja Jak Malowana

Ze swej strony polecamy strony, które mogą się okazać pomocne w kolejnych dniach: Bibliotekę Internetową WOLNE LEKTURY i Polskie Radio, które ma w swoich zasobach dziecięce propozycje między innymi: bajki dla dzieci, audycje i słuchowiska.