Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Czas izolacji oraz konieczność pozostania w domu, może być sprawdzianem dla nas samych.To test na to czy potrafimy rozmawiać, jak radzimy sobie ze stresem, ale również z samym sobą. Jedna z ludowych mądrości twierdzi, że kiedy jesteśmy szczęśliwi łatwiej jest nam przekazać pozytywną energię dalej.

Czytając różne wypowiedzi, osób które stosują się do zaleceń i zostają w domu, zmianę perspektywy, brak możliwości pracy poza domem odczuli w większości jako dyskomfort.  Zwłaszcza dzieci tęsknią za swoimi kolegami oraz koleżankami ze szkoły. Placówki edukacyjne nie tylko służą uczeniu, ale również socjalizacji, o czym często zapominamy. Dorośli mierzą się w tych trudnych czasach z innymi problemami, czas zwolnił, konieczna jest zmiana optyki oraz przystosowania się do życia w czasach zarazy. Może pojawić się również niepokój związany z sytuacją, której nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy, a nawet depresja. Kiedy coś nas trapi, odbija się to również na naszych najmłodszych. Aby temu zaradzić warto sięgnąć do artykułu w jaki sposób rozmawiać o pandemii. Skupiając się na innych bardzo często zapominamy o nas samych. Być może w czasie w którym dzieci uczą się on-line, warto zadbać o siebie i przemyśleć to czy tak naprawdę dobrze nam samym ze sobą.

Liczy się nie tylko bogate oraz uduchowione wnętrze, ale również nasza powłoka cielesna. Dlatego śpieszymy z pomocą w jaki sposób zorganizować domowe spa z użyciem produktów, które możemy znaleźć w kuchni.

CIAŁO

 • Cukier “krzepi”, zgodnie z hasłem reklamowym, które wymyślił Melchior Wańkowicz. Nas interesuje jego “zdrowe” zastosowanie czyli nie spożywanie, a wykorzystanie jego struktury dla urody. Peeling cukrowy do ciała to produkt dostępny w sklepach. Jego cena waha się między kilkadziesiąt do ponad stu złotych, a w bardzo prosty sposób można przygotować go w domu. Dzięki takiej kuracji odżywimy naszą skórę, pozbędziemy się zbędnego naskórka oraz zapobiegniemy wrastaniu włosków.
 • Inny bardzo dobry oraz skuteczny sposób by nasze ciało było przyjemne w dotyku, bez zbędnych niedoskonałości to peeling kawowy. Polecamy kawoszom zwłaszcza takim, którzy lubią kawę fusiastą, niestety z rozpuszczalną nie uzyskamy efektu, o który nam chodzi.
 • Skoro jesteśmy przy domowym spa, możemy przygotować peeling w wersji delux, jak szaleć to szaleć! Sezonu na owoce świeże jeszcze nie mamy, dlatego bez problemu możemy wykorzystać resztki z cytryny by przygotować rozświetlający peeling do ciała.
 • Skóra potrzebuje nawilżenia, również balsam możemy wykonać samodzielnie.

WŁOSY

 • Produkt absolutnie konieczny i niezbędny to szampon, okazuje się, że bardzo łatwo przygotować go w domu. Inny bardziej zaawansowany przepis możemy sprawdzić tutaj.
 • Remedium na suche i zniszczone włosy to oczywiście odżywka. Równie wartościowe i skuteczne w działaniu są maski.
 • Często nie mamy czasu, by umyć włosy, dlatego zawczasu możemy przygotować domowy suchy szampon, który uratuje nasz wygląd w kryzysowej sytuacji.

TWARZ

 • Brak wychodzenia z domu, może suche powietrze zapewne odbija się na naszych ustach. Warto przygotować dla nich regeneracyjny peeling. Kilka domowych przepisów podpowiada nam znany program.
 • maseczki, czyli chwila relaksu dla poprawienia urody.
 • Trądzik, teoretycznie dotyczy młodzieży oraz okresu dorastania, jednak każdy z nas walczy z niedoskonałościami twarzy.

DŁONIE

 • Aby zadbać o nasze dłonie nie musimy iść do kosmetyczki. Płyn do skórek możemy przygotować samodzielnie w domu. Podobnie łatwy w przygotowaniu jest krem do rąk.

STOPY

 • Często zapominamy lub traktujemy po macoszemu nasze stopy. Warto o nie zadbać, zwłaszcza teraz kiedy mamy trochę wolnego czasu.

 

Na koniec kilka magicznych specyfików, które mają niecodzienne i zbawienne zastosowanie jako kosmetyki w domowym spa:

ASPIRYNA - tonik i maseczka, zabiegi pielęgnujące twarz, do sprzątania i dla dłoni,

SODA OCZYSZCZONA - dezodorant, maseczka do twarzy

HERBATA - właściwości kojące dla skóry oraz płukanka do włosów, peeling do twarzy,

CYTRYNA - wybielanie i rozjaśniania, antyprespirant,  

PIWO - zwiększanie objętości włosów, zabiegi pielęgnacyjne

Więcej o kosmetykach dla naszego ciała w artykule Domowe Spa. Dla osób, które chciałyby odejść od kupowania kosmetyków na rzecz ich robienia, polecamy te przepisy, wiążą się one jednak z małymi inwestycjami w półprodukty. Gdyby ktoś chciał zostać domowym alchemikiem, może zgłębić temat na tym blogu.

Życzymy zdrowia, zadbania o siebie i ciało. Nie zapominajmy o ruchu, który również wpływa korzystnie na samopoczucie. Kilka minut ćwiczeń polepszy nam humor a zarazem doda energii na cały dzień.