Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Lubisz pracę z ludźmi? Jesteś komunikatywny i skuteczny w działaniu? Chcesz zmienić rzeczywistość społeczną? Wybierz zawód pracownika socjalnego!

W 2006 roku powstało Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu, które od tamtego czasu nieprzerwanie kształci pracowników socjalnych przygotowanych do pracy z indywidualnym przypadkiem, grupą i społecznością lokalną.

Podczas 3-letniej, co warto podkreślić, darmowej nauki w Kolegium każdy słuchacz odbywa obowiązkowo 560 godzin praktyk zawodowych. Każdy rok nauki pozwala na poznanie innej instytucji wchodzącej w skład struktury pomocy społecznej w Polsce.

Po zakończeniu Kolegium, słuchacz kompleksowo zna instytucje wchodzące w skład szeroko pojętej pracy socjalnej, ma szansę na refleksyjną praktykę niezbędną w pracy pracownika socjalnego XXI wieku.

Pracownik socjalny zajmuje się osobami bezdomnymi, bezrobotnymi, samotnymi, znajdującymi się w trudnej sytuacji materialnej, osobami uzależnionym od wszelkich używek, rodzinami z różnorodnymi potrzebami, chorymi i niepełnosprawnymi, byłymi więźniami oraz uchodźcami. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które mają w sobie odwagę w pokonywaniu przeciwności i determinację w pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Więcej informacji na temat kształcenia znajdziesz i zawodu pracownika socjalnego znajdziesz na stronie WSCKZiU.