Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Czytam i Czuję #zostańwdomu to 61 odsłon naszej akcji promującej głośne czytanie bajek i wierszy dla dzieci. Pandemia koronawirusa sprawiła, że podobnie jak wszystkie pozostałe działania PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych również i te zaistniały wyłącznie na naszym facebook’owym profilu. Tylko w ten sposób mogliśmy dotrzeć do przebywających w domach przedszkolaków, które od ponad trzech lat biorą udział w poniedziałkowych spotkaniach z Czytam i Czuję.

Od 23 marca do 1 czerwca od poniedziałku do piątku proponowaliśmy najpiękniejsze bajki i wiersze dla dzieci, czytane zarówno przez stałych partnerów akcji takich jak: Mariusz S. Kubiak - Dyrektor, Ewelina Jedwabny, Małgorzata Waszczuk-Szynka, Sandra Bogusławska, Łukasz Szymaniak, Renata Zakęs, Dagmara Kaser, Andrzej Przybycin, Lidia Gurling-Mielcarek i Izabela Kossowska z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, jak i takich, którzy po raz pierwszy czytali u nas  bajki. Najliczniejszą grupą lektorów byli uczniowie Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu: Dobrosława Wiśniewska, Dominika Maciejewska, Zofia Matusiak, Maria Kubzdela, Marta Wojciechowska, Jakub Bigajczyk i Mikołaj Szymkowiak.

Wyjątkowe spotkania z literaturą dziecięcą proponowaliśmy przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, Światowego Dnia Pszczoły, Międzynarodowego Dnia Dziecka, czy inauguracji VIII Poznańskich Dni Rodziny #PDRwdomu, kiedy to z podziałem na role, baśń Braci Grimm przeczytali: Grzegorz Ganowicz – Przewodniczący Rady Miasta Poznania, Małgorzata Grupińska-Bis – Dyrektorka Teatru Ósmego Dnia, Izabela Pietrzak z Narodowego Banku Polskiego i Mariusz Kwaśniewski PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Gorąco dziękujemy naszym Gościom, że razem z nami współtworzyli Czytam i Czuję #zostańwdomu: Wiceprezydentom Poznania Katarzynie Kierzek-Koperskiej i Jędrzejowi Solarskiemu, Radnym Miasta Poznania Halinie Owsiannej, Marcie Mazurek, Dorocie Bonk-Mahhermeister i Annie Wilczewskiej. Dorocie Kinal - Dyrektor Departamentu Edukacji Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, Annie Dornej z Fundacji Flow Art, Annie Krakowskiej - Zastępcy Dyrektora MOPR w Poznaniu, Krystynie Marczak - autorce książek dla dzieci, Jerzemu Moszkowiczowi - Dyrektorowi Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Pauli Skalnickiej-Kirpszy - Redaktor Naczelnej Gazety Wyborczej w Poznaniu. Odwiedzili nas również Komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania – Waldemar Matuszewski z uwielbianym przez dzieci Wartusiem. Niezapomniane były też spotkania z Barbarą Górecką z Domu Bajek i muzykiem Przemysławem Śledziem - zwłaszcza przy okazji Poznańskich Dni Rodziny.

Na kolejne odsłony z Czytam i Czuję w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych zapraszamy we wrześniu.