Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Brak pomysłu na wakacyjny spacer? Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa do indywidualnego zwiedzania, pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na Szlak można wybrać się w dowolnym momencie – wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym i starszym Szlakowiczom i Szlakowiczkom. Po prostu wszystkim tym, którzy lubią zagadki, poszukiwanie przygód i trochę inne miejskie spacery.

Wyjątkowa gra miejska wiedzie tajemniczym szlakiem, który prowadzi do miejsc-symboli związanych z poznańskimi legendami, gdzie czekają na Was zadania. Jedyne wskazówki do ich rozwiązania znajdują się właśnie w folderze, który można pobrać z zakładki SKARBIEC na stronie www.szlaklegend.pl lub otrzymać w Bramie Poznania, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Centrum Informacji Senioralnej oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku.

W trakcie wakacji (od 10 lipca) zachęcamy Was do przejścia Szlaku z nagrodą na końcu!

Każde dziecko, które weźmie udział w grze miejskiej i poprawnie wypełni zagadki w folderze, otrzyma bezpłatną publikację „Koziołki, rury i czarcie ogony” autorstwa Małgorzaty Swędowskiej z ilustracjami Joanny Bartosik, którą będzie można odebrać w Bramie Poznania lub PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych w godzinach otwarcia instytucji. Liczba publikacji jest ograniczona!

Dla kogo?

Dla każdego, głównie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat, chociaż młodsi i starsi też mogą bawić się doskonale.

 

Jak zacząć?

Konieczne jest pobranie folderu z grą miejską, trasa przeznaczona do indywidualnego zwiedzania, nie obowiązują zapisy.

 

Informacje praktyczne:

Start gry miejskiej w Parku Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze), meta na placu Wolności (koło Fontanny Wolności). Trasa ma około 2,5 km, na jej przejście potrzeba ok. godziny.

 

Projekt Poznański Szlak Legend dla Dzieci realizowany był w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Regulamin akcji dostępny na stronie oraz w siedzibie Bramy Poznania i Poznańskiego Centrum Świadczeń - Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Liczba publikacji przeznaczonych do dystrybucji w ramach akcji jest ograniczona. Odbiór książek możliwy jest po pokazaniu wypełnionego folderu w godzinach otwarcia instytucji:

- Brama Poznania ICHOT, ul. Gdańska 2

Poniedziałek – zamknięte

Wtorek – piątek 9:00 – 18:00

Sobota – niedziela 10:00 – 19:00

 

- PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44

Poniedziałek – piątek 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela – zamknięte

Fotografie: Ł. Gdak