Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Rusza kolejna odsłona letniego projektu Estrady Poznańskiej. Koncerty, spektakle teatralne, kino plenerowe - to tylko część atrakcji czekających na poznaniaków na dziewięciu miejskich osiedlach. W tym roku tematem przewodnim wydarzeń będzie ochrona klimatu i dbałość o środowisko.

Lato z Estradą to projekt skierowany przede wszystkim do mieszkańców tych poznańskich dzielnic, w których codzienna oferta kulturalna jest skromna. W tym roku rozpoczyna się 27 lipca i potrwa do 20 września. Tematem przewodnim idea ochrony klimatu i dbania o środowisko naturalne.

Program wydarzeń jest bogaty - znajdą w nim coś dla siebie poznaniacy i poznanianki w każdym wieku. Wśród licznych propozycji są m.in. warsztaty artystyczne, spektakle teatralne, mini koncerty oraz plenerowe projekcje filmowe. Tegorocznej edycji towarzyszyć będzie specjalna internetowa publikacja proekologiczna oraz stworzona z ekologicznych materiałów familijna gra planszowa.

Lato z Estradą 2020 zawita do następujących osiedli miasta: Piątkowo, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Strzeszyn, Kiekrz, Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Szczepankowo - Spławie - Krzesinki, Fabianowo-Kotowo, Świerczewo i Górczyn.

 

Ciekawie i bezpiecznie

Wśród wielu propozycji są np. zajęcia inspirowane są jawajskim teatrem cieni, warsztaty barwienia ozdobnych chust za pomocą lokalnych roślin czy animacje związane z ekologią i dbałością o środowisko naturalne.

Przygotowano liczne atrakcje dla melomanów: podczas koncertu Magdy Howarskiej Quartet będzie można usłyszeć standardy jazzowe z repertuaru największych gwiazd - Elli Fitzgerald, Billie Holiday i Franka Sinatry. Koncert muzyki żydowskiej przeniesie słuchaczy do świata, którego już nie ma, a który przez setki lat współtworzył kulturowy krajobraz naszego kraju. Młodzi artyści, Przemek Mazurek i Łukasz Jasiak, zaproponują interaktywny koncert z piosenkami opartymi na kolorach związanych z systemem segregacji odpadów - muzycy zagrają na instrumentach perkusyjnych, również po części recyklingowych.

Nie zabraknie też spektakli: dzieci będą mogły poznać historię Dorotki, która pewnego dnia budzi się w dziwnej krainie zwanej Śmieciolandią i pokonując liczne przeszkody próbuje wrócić do domu. Teatr Lalkowy Vaśka nauczy młodych widzów, jak dbać o otaczająca nas przyrodę i jak poruszać się na drodze, a Teatr Tak opowie o tym, jak "Śmieciaki ratują świat".

Podczas wszystkich wydarzeń obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa. Uczestnicy będą musieli zakrywać nos i usta, gdy będzie to konieczne, a przy wejściu na teren imprezy będzie można zdezynfekować ręce. Cały czas obowiązywać będzie dystans społeczny - minimum 2 metry od innych osób. Każdy będzie też musiał podać swoje dane kontaktowe - jeśli okaże się, że w wydarzeniu brał udział ktoś zakażony koronawirusem, dzięki tym informacjom będzie można szybciej poinformować o tym fakcie pozostałych uczestników.

Partnerami projektu są nie tylko Rady Osiedli, instytucje oświatowe i placówki muzealne znajdujące się w dzielnicach oddalonych od centrum Poznania, ale przede wszystkim mieszkanki i mieszkańcy tych dzielnic.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie projektu.

 

Treść za stroną poznan.pl