Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Logo Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu

Centrum Inicjatyw Senioralnych: naszym marzeniem było stworzenie takiego miejsca, do którego może przyjść każdy zainteresowany tym, co dzieje się w mieście na rzecz osób dojrzałych i starszych.

Aktualizujemy bazę danych organizacji pozarządowych, klubów seniora, instytucji i innych inicjatyw przeznaczonych dla tej grupy społecznej. Chcemy wiedzieć jak najwięcej i chcemy przekazywać informacje rzetelne i sprawdzone. Wiemy dokąd pójść, by nauczyć się obsługi komputera, kto organizuje tańce, wyjście do kina, czy spacer z kijkami. Chcemy pokazać seniorom i seniorkom, że nasze miasto jest dla nich otwarte, że jeśli tylko obudzą w sobie chęć działania, to znajdzie się wiele inicjatyw godnych polecenia i udziału. Centrum Inicjatyw Senioralnych istnieje też po to, by gromadzić pomysły w jednym miejscu, promować je i ułatwiać do nich dostęp. 

Zapraszamy do odwiedzenia strony Centrum Inicjatyw Senioralnych, na łamach której na bieżąco dzielimy się wiedzą i informacjami dotyczącymi spraw interesujących dla osób po sześćdziesiątce.

Zapisując się do naszego newslettera, otrzymacie Państwo cotygodniowy zestaw informacji na temat działań Centrum Inicjatyw Senioralnych, jak również aktywności proponowanych przez współpracujące z nami organizacje i instytucje, kierujące swoje działania do osób po 60. roku życia i starszych.
Wiemy, że środowisko internetu jest Państwu coraz bardziej znane i dostępne, ale prawdopodobnie są wśród Państwa i takie osoby, które wolą szelest prawdziwej gazety. Dlatego, w środowych wydaniach Głosu Wielkopolskiego, w dodatku "60+", w rubryce „Centrum Inicjatyw Senioralnych poleca” mogą się Państwo dowiedzieć, jakie aktywności polecamy. Nasze rekomendacje znajdziecie również w dwumiesięczniku Gazeta Senior i „My 60+”. Zależy nam, aby informacje na temat działań proseniorskich w Poznaniu docierały do jak największej grupy zainteresowanych.

Zachęcamy też do odwiedzenia nas na Facebooku. Profil CentrumIS powstał z myślą o dotarciu do internautów w każdym wieku z przesłaniem, że o starości warto myśleć wcześniej i przygotować się do niej oraz pokazać, jak wiele dobrego może wyniknąć z wymiany międzypokoleniowej. Cieszy nas obecność coraz większej grupy dojrzałych znajomych. Zachęcamy Państwa do dzielenia się zamieszczanymi na naszym profilu informacjami z przyjaciółmi.

W Centrum Informacji Miejskiej i w Centrum Kultury Zamek znajdziecie również Tytkę Seniora. Tytka Seniora to kwadratowa koperta, zaprojektowana tak, by cieszyła oko, a zarazem stanowiła poręczne i interesujące dla seniorów i seniorek źródło informacji.

Od niedawna w naszej siedzibie, a również w CK Zamek i w Centrum Informacji Miejskiej znaleźć można Cyfrowy Informator Seniora – nowoczesny, a zarazem bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze ekran dotykowy, dzięki któremu dostęp do aktualnych informacji stanie się dla Państwa jeszcze lepszy. 

Dwa razy w roku zapraszamy również seniorów do udziału w dużych imprezach: targach „VIVA Seniorzy!”, imprezie „Senioralni.Poznań”. Prowadzimy też kampanię SeniorWFormie, kampanię „Seniorze, masz wybór!”, Poznańską Akademię Bezpieczeństwa.

A najbardziej lubimy z Państwem rozmawiać. Dlatego proponujemy różnego rodzaju spotkania w naszej siedzibie: warsztaty, wykłady, ale i spotkania z psychologiem i prawnikiem. Przy okazji słuchamy o czym szumi Wasz świat.

Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszej nowej siedziby na ul. Mielżyńskiego 24 (tuż przy placu Cyryla Ratajskiego). Czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku od 8.00-16.00.