Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Zdjęcie zajęć w Centrum Sztuki Dziecka

Jacy jesteśmy rodzinni? Taaaaaaacy! Na nasze wydarzenia zapraszamy w pierwszej kolejności dzieci, a one przyprowadzają ze sobą rodziców, dziadków, ciocie i wujków, siostry, braci, kuzynki i kuzynów. Czy można sobie wyobrazić bardziej rodzinne towarzystwo i bardziej rodzinną instytucję kultury?

Skupiamy ludzi, których łączy jedna pasja: sztuka tworzona dla dzieci i przez dzieci. Swoje działania adresujemy do tych, którzy ledwie uczą się chodzić i mówić, do tych, którzy zawędrowali do żłobka, przedszkola, podstawówki, gimnazjum, liceum, a wreszcie na studia, ale także do tych, którzy nigdy nie tracą głodu i odwagi poznawania świata i siebie w świecie – nawet wtedy, kiedy są już całkiem dorośli. Wszyscy przychodzą do nas i spotykają się ze sobą ponad pokoleniami.

Organizujemy imprezy cykliczne o wieloletniej tradycji. Zajmujemy się teatrem, filmem, muzyką, sztukami wizualnymi. Bywa, że każdą z tych dziedzin traktujemy osobno, ale najczęściej współbrzmią one ze sobą i dopełniają się - podobnie jak nasz zespół.

Jesteśmy samorządową instytucją kultury, która nie tylko wierzy w swoją misję, ale codziennie ją realizuje.

Nasze najważniejsze przedsięwzięcia to:


Biennale Sztuki dla Dziecka

Strona internetowa

29 maja – 4 czerwca 2017

Śmichy, chichy, rechociki, śmieszki i uśmieszki, śmiech, serdeczny, zaraźliwy i rubaszny, śmiech sardoniczny i ironiczny, śmiech do rozpuku oraz śmiech przez łzy… Te i wszystkie inne rodzaje śmiechu będą królować podczas 21. Biennale Sztuki dla Dziecka, które w tym roku odbywa się pod hasłem „Do śmiechu”.
To wielkie święto twórczych, artystycznych działań dla najmłodszych i z najmłodszymi – jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które na taką skalę zajmuje się sztuką dla dziecka: prezentuje najciekawsze dokonania w tej dziedzinie i wyznacza jej nowe trendy.
Na festiwal złoży się kilkadziesiąt wydarzeń (spektakle, koncerty, filmy, wystawy i spotkania twórcze) prezentowanych na Scenie Wspólnej, w CK Zamek, Teatrze Animacji, Teatrze Polskim, a także w różnych miejskich przestrzeniach i plenerach. Szczegółowy program opublikujemy na stronie biennaledladziecka.pl 27 kwietnia o godzinie 14. Tego samego dnia rozpoczniemy sprzedaż biletów.


Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Strona internetowa

3 – 10 grudnia 2017

Jeden z najstarszych polskich festiwali filmowych w tym roku odbędzie się po raz 35 i – jak zawsze – przyciągnie do Poznania rzeszę gości ze wszystkich kontynentów, stając się okazją do podróżowania w wyobraźni po całym świecie.
W jury oceniającym filmy konkursowe zasiadają dorośli, ale także dzieci i młodzież. Główne nagrody to Złote Koziołki, Marcinki oraz Marciny. Widzowie zamieniają się na czas festiwalu w „Alekiniaki” – stworki zafascynowane 10. Muzą i gotowe spędzać w kinie całe dnie.
To na Ale Kino! wychowało się już kilka generacji reżyserów, aktorów, filmoznawców i świadomych widzów, którym nie wystarcza w kinie rozrywka, którzy umieją o filmach dyskutować i którzy wierzą, że to znakomita forma poznawania świata i komunikowania się z ludźmi.

Zdjęcie zajęć w Centrum Sztuki Dziecka


Sztuka Szuka Malucha

Strona internetowa

3 – 9 lipca 2017

Coś dla tych, którzy jeszcze nie umieją chodzić i mówić, ale gotowi są już na pierwsze spotkania ze sztuką. Nazywamy ich „najnajami” i specjalnie dla nich przygotowujemy spektakle, koncerty i zdarzenia interaktywne, które pomagają rozwijać twórczą wyobraźnię oraz poznawać świat wszystkimi zmysłami oraz zacieśniać relacje z bliskimi dorosłymi.

Zdjęcie zajęć w Centrum Sztuki Dziecka


Scena Wspólna

Strona internetowa

ul. Brandstaettera 1 / Za Cytadelą

czynna przez cały rok

Scena Wspólna to więcej niż teatr. Tu się nie tylko ogląda spektakle z repertuaru Centrum Sztuki Dziecka i zapraszanych przez nas gości, ale też uczestniczy w Scenie Czytanej, w działaniach Klubu przy Wspólnej, hasa na Rodzinnym Placu Zabaw, dyskutuje o sztuce i życiu, a z czasem – staje się domownikiem albo co najmniej bliskim przyjacielem. Gramy dla maluszków, dla przedszkolaków i szkolniaków, a także dla nastolatków, stawiając przede wszystkim na premiery tekstów współczesnych: polskich i zagranicznych. W obsadach pojawiają się znakomici aktorzy znani z poznańskich teatrów.


Nowe sztuki dla dzieci i młodzieży

Strona internetowa

Co roku ogłaszamy konkurs na sztukę dla dzieci i młodzieży. Co roku wydajemy nagrodzone teksty (właśnie ukazał się 41. numer naszego wydawnictwa!). Co roku wiele z nich wystawianych jest na polskich i zagranicznych scenach. Mamy ogromną bazę informacji o tych sztukach i ich realizacjach.


A ponadto…
organizujemy cyklicznie „Kieszeń Vincenta”, „Letnie i zimowe pogotowie sztuki”, Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko Kalejdoskopu” i nieustannie wpadamy na nowe pomysły.

Wszystkie informacje na nasz temat znajdziecie na stronie www.csdpoznan.pl oraz na profilu Centrum Sztuki Dziecka na fb.

Zapraszamy rodzinnie:)

Zdjęcie zajęć w Centrum Sztuki Dziecka